Clubhouse Android Sürümünü Test Etmeye Başladı

By Kenan Gökdemir Posted in: Haber
Clubhouse Android Sürümünü Test Etmeye Başladı

İPhone'un tescilli sosyal ağ platformu ClubHouse, bu yılın başlarında nihayet Android uygulaması üzerinde çalıştığını duyurdu. XDA Developers Association kullanıcılarına göre Clubhouse, bir blog gönderisinde, Android uygulamasının bir dizi test edicisi için ilk beta sürümünü yayınlamaya başladığını doğruladı.

Clubhouse Android uygulamasının kesin çıkış zamanı henüz açıklanmasa da; Ancak platform, önümüzdeki haftalarda daha fazla Android kullanıcısını kapsama kararını açıkladı. Spaces Twitter ve Telegram Voice Chat 2.0 gibi Clubhouse'un ana rakiplerinden bazıları artık Android işletim sisteminde mevcut. Önümüzdeki aylarda, Slack, Spotify ve LinkedIn gibi çeşitli şirketler büyük olasılıkla Android işletim sistemi için alternatif Clubhouse uygulamalarını açıklayacak.

Facebook, Android'deki en iyi mesajlaşma uygulamalarına sahip bir dizi özel hizmet Clubhouse'un rakibi olan "Canlı Ses Odaları"  üzerine çalışıyor. Sosyal medya devi, geçtiğimiz ay Canlı Ses Odaları hizmetinin bu yaz başlayacağını doğruladı.

Rakip Clubhouse uygulamalrı geliştiren şirketlerin sayısının hızla arttığı göz önüne alındığında; Bu nedenle, Google Play Store'da Clubhouse Android uygulamasının kararlı sürümünün yayınlanmasından önce 10'dan fazla benzer uygulamanın yayınlanması sürpriz olmayacak .

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yapmak istermisin?