LG, akıllı telefon dünyasına resmen veda etti

By mehmet yıldırım Posted in: Haber
LG, akıllı telefon dünyasına resmen veda etti

 LG'nin uzun süredir devam eden söylentilerin ardından, Koreli şirket Temmuz ayının sonunda mobil sektörün dışında kalacağını doğruladı.

LG bugün resmi olarak mobil sektörden çıkacağını doğruladı. Karar, Koreli şirketin kaynaklarını elektrikli araç için gerekli parçalar, çeşitli cihazları, akıllı evleri, yapay zeka robotlarını ve işletmeler arası modeller, platformlar ve cihazlar için çözümler gibi büyüyen sektörlere odaklamasına olanak tanıyacak.

LG, şirketin mevcut telefonlarının hala satılmakta olduğunu ve bu ürünlere desteğin bazı ülkelerde bir süre daha devam edeceğini duyurdu. Şirketin küçülme kararı hakkında daha detaylı bilginin önümüzdeki günlerde yapılacağı tahmin ediliyor.

LG'nin mobil bölümü son beş yılda ağır kayıplar yaşadıktan sonra, geçtiğimiz aylarda LG'nin telefon sekötröründen ayrılacağı söylendi. Şirket, diğer Koreli rakibi Samsung ile telefon seköründe rekabet etmeye ve bu arada düşük maliyetli telefonlar üreterek Çinli rakiplerinin pazar payını kazanmaya karar vermişti.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yapmak istermisin?