En İyi Resim Boyutu Küçültme Siteleri

By fatih137 | Posted in Yazılım | Views
En İyi Resim Boyutu Küçültme Siteleri

Web siteniz için içerik üretmek ve onu etkileyici görseller ile zenginleştirmek bazı yardımcı araçlara ihtiyaç duymanıza yol açar. Çünkü, web sayfanızın hızlı bir şekilde yüklenmesi, toplam boyutunun olabildiğince düşük olmasına bağlıdır. Seçtiğiniz görsellerin web sitenizde fazla yer kaplamasını önlemek için, yeniden boyutlandırma yapmanız gerekir. Fakat, resimleri mümkün olan en küçük boyutlarına göre ayarlarken çözünürlükten taviz vermemeye dikkat etmelisiniz.

Web sitenizde yer alan yazılı içerikler çok fazla yer kaplamaz. Ancak, resim ve videolar için aynısını söylemek mümkün değildir. Örneğin resimlere çok fazla yer vermek istiyorsanız resim küçültme işlemlerini mutlaka yapmanız gerekir. Bu işlemleri, yapmadığınız takdirde, web siteniz oldukça yavaşlar ve ziyaretçi trafiği azalır. Görsel küçültme işlemleri ile bu sorunu önemli ölçüde aşabilirsiniz. 

Resim Boyutu Küçültme 

Web sitelerine yüklenecek olan görsellerin daha düşük boyutlara göre ayarlanması işlemine resim küçültme ya da resim compress adı verilir. Bu işlemi yapmak için bazı uygulama veya web sitelerinden yararlanabilirsiniz.

Resim küçültme yaparken boyut ve görüntü kalitesi arasındaki hassas dengenin çok iyi korunması gerekir. Resim compress siteleri görsellerinizi bu dengeye uygun olarak yeniden boyutlandırmanızı sağlayan oldukça pratik araçlardır. Ayrıca, bu işlemi yapmanız resimlerinizin görüntü kalitesi ve çözünürlüklerinde azalmaya neden olmaz. 

Resim Boyutu Küçültme Siteleri

Resim boyutu küçültme yöntemi olarak 2 farklı yol izleyebilirsiniz. Öncelikle resim sıkıştırma yöntemini uygulayarak dosya boyutunu küçültmeyi deneyebilirsiniz. Fakat, bu işlemin dezavantajı fazla uygulandığında görüntü kalitesinin önemli ölçüde düşmesidir. Diğer yol ise resmi yeniden boyutlandırmak olabilir. Yeniden boyutlandırma, seçtiğiniz görselin pixel sayısını azaltıp dosya boyutunu küçültme işlemlerini içerir. Görsel boyutu küçültme veya yeniden boyutlandırma amacıyla aşağıdaki popüler web sitelerini ve uygulamaları deneyebilirsiniz.
 


PhotoSize.net 100

Score: 85%

12
2
1

PhotoSize.net

PhotoSize.net resimlerinizi yeniden boyutlandırmak amacıyla kullanabileceğiniz faydalı bir web sitesidir. Bu siteye dosyalarınızı yükledikten sonra yeniden boyutlandırma işlemini başlatmanız yeterlidir. PhotoSize.net yardımıyla resimlerinizi döndürerek veya kırparak istediğiniz özelliklerde ayarlayabilirsiniz.
 

BatchPhoto Espresso 100

Score: 83%

11
2
2

BatchPhoto Espresso

Kullanıcı dostu bir ara yüze sahip BatchPhoto Espresso, sürükle bırak ya da kopyala yapıştır yaparak görsellerinizi ücretsiz olarak boyutlandırmanızı sağlar. Ayrıca, aynı anda birden fazla resmi yeniden boyutlandırmak istiyorsanız, BatchPhoto Espresso harika bir seçenek olabilir. 
 

Shrink Pictures 100

Score: 82%

10
2
3

Shrink Pictures

Shrink Pictures resimlerinizi yeniden boyutlandırmanıza yardımcı olan pratik bir çevrimiçi araçtır. Seçtiğiniz görseli bu siteye yükledikten sonra istediğiniz boyutları yüzde ya da piksel olarak ayarlamanız gerekir. 
 

Photo Resizer 100

Score: 80%

5
1
4

Photo Resizer

Photo Resizer resimlerin boyutunun yanı sıra farklı özeliklerini değiştirmek için de kullanılabilir. Seçtiğiniz görseli sürükleyip bıraktıktan sonra boyutlandırma işlemlerini pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Photo Resizer, döndürme veya kırpma gibi diğer faydalı düzenlemeleri de gerçekleştirmenizi sağlar. Ayrıca, resimlerinizi metin ekleyerek özel düzenlemeler yapabilirsiniz. 

PicResize 100

Score: 75%

7
2
5

PicResize

PicResize, resimlerinizin boyutunu küçültmeye yardımcı olan pratik bir alternatiftir. Bu web sitesi, seçtiğiniz görselleri bilgisayarınızdan ya da bir URL'den yüklemenize imkan sağlar. Resim boyutu küçültme ve jpeg küçültme gibi birçok işlemi bu araç yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Social Image Resizer Tool 100

Score: 60%

4
2
6

Social Image Resizer Tool

Social Image Resizer Tool, web siteleri ve sosyal platformlar için hızlı ve pratik resim küçültme aracıdır. Bu aracı kullanarak bir görselin boyutunu sosyal medya profilinize uygun olarak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, Social Image Resizer Tool yardımıyla resimleriniz için özel genişlik ve yükseklik ayarları yapabilirsiniz. Boyutlandırma işleminden sonra, resminizin ön izlemesini yapabilirsiniz. Daha sonra resmi doğrudan indirebilir veya e-postanıza gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
 

Resize-Photos.com 100

Score: 50%

2
1
7

Resize-Photos.com

Resize-Photos.com, yalnızca piksel cinsinden ifade edilen görsellerin boyutunu tek seferde küçültmeye yardımcı olur. Resize-Photos.com, JPG, PNG ve BMP gibi popüler formatların yanı sıra PSD ve GIF dosyaları için de destek sağlar. Bu aracı kullanarak resimlerinizi döndürebilir, sepya, klasik veya siyah beyaz gibi özel efektler uygulayabilir, başlıklar ekleyebilir veya çerçeve ve yuvarlak köşeler ilave edebilirsiniz.

I Love IMG 100

Score: 0%

1
1
8

I Love IMG

I Love IMG aynı anda birden fazla resmin boyutunu (aynı anda 15 resim) küçültmenize imkan tanıyan ücretsiz bir yeniden boyutlandırma aracıdır. Fotoğraflarınızı sürükleyip bırakabilir veya bilgisayarınızdan, Google Drive'dan veya Dropbox'tan uygulamaya ekleyebilirsiniz. I Love IMG, resim boyutunu küçültmenin yanı sıra, resimlerinizi kırpmanıza ve dönüştürmenize imkan sağlar. Bu araç JPG, TIFF, PNG veya GIF gibi yaygın formatların yanı sıra RAW formatlarını da destekler.

Image Optimizer 100

Score: 0%

0
1
9

Image Optimizer

Image Optimizer, resim dosyalarınızı optimize etmek için başvurabileceğiniz temel çevrimiçi araçlardan biridir. Bilgisayarınızdan yeniden boyutlandırmak istediğiniz resmi yükledikten sonra kalite, genişlik ve yükseklik özelliklerini kolayca ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, bu aracı kullanarak toplu bir şekilde yeniden boyutlandırma yapabilirsiniz.

Simple Image Resizer 100

Score: 0%

0
1
10

Simple Image Resizer

Simple Image Resizer resimlerinizi ücretsiz olarak küçültmenize yardımcı olan basit bir boyutlandırma aracıdır. Küçültme işlemi için resmin boyutlarını belirleyerek bu araca yüklemeniz ve yeniden boyutlandırmanız yeterlidir.

    Yorum Yapılmamış

    İlk yorumu sen yapmaya ne dersin?