En İyi Cep Telefonu Markası

By ne2ne | Posted in Alışveriş | Views
En İyi Cep Telefonu Markası
Cep telefonu almayı mı planlıyorsunuz? Yoksa eski telefonunuzdan kurtulup daha verimli özelliklere sahip daha yeni ve daha güncel bir telefonla değiştirmek mi istiyorsunuz? Piyasada ki marka ve modellerin artması hem alışveriş seçeneklerinizi hem de telefon seçimini zorlaştırıyor.

iPhone 100

Score: 95%

36
2
1

iPhone

Apple, iPhone markası altında ilk kez 2007 yılında akıllı telefonunu tanıttı. İlk iPhone devrim niteliğinde bir telefondu çünkü tek bir Ana Sayfa düğmesi vardı ve bu telefonun tüm kullanımları dokunarak ve telefon ekranında yapılıyordu. Apple, iPhone için kullanıcının ekrana yazmasına izin veren sanal bir klavye tasarladı ve iPhone'u en başarılı ve popüler akıllı telefon serilerinden biri haline getirdi.

 

Samsung 100

Score: 94%

30
2
2

Samsung

Dünyadaki ilk akıllı telefon üreticilerinden biri olan Samsung, küresel cep telefonu pazarında yüzde 20 pay sahibidir, bu amaçla kurduğu kendi akıllı telefon markası ile cep telefonlarınıpiyasaya sürüyor; Samsung Galaxy en çok satan cep telefonu serisidir.

 

Huawei 100

Score: 86%

25
4
3

Huawei

Ana faaliyet alanı telekomünikasyon olan çok uluslu bir marka ve bu alanda dünyada ilk sırada yer alan Huawei, bu başarıdan memnun kalmamış akıllı telefonlar da üretmeye başlamıştır. 2019 yılında Huawei dünyanın en büyük ikinci mobil üreticisi konumunda.

Xiaomi 100

Score: 83%

19
4
4

Xiaomi

Xiaomi, ucuz ve kaliteli cep telefonları tasarlamak ve geliştirmek amacıyla başlayan ve internet üzerinden satış yapmayı amaçlayan küçük bir işletmeydi. Marka, pazara ilk girişinde bir kargaşa yaratarak iyi ve başarılı bir şekilde satış yapabilmiştir. İPhone 4s'ün piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk gelen Xiaomi'nin ilk telefonunu piyasaya sürmesinden sonra kimse acemi bir girişimden böyle bir satış beklemese de Xiaomi, kendisi için belirlediği harika strateji ile bu hedefe ulaşmayı başardı. Hatta bazıları Apple China veya Apple 2 olarak adlandırdı.

Oppo 100

Score: 77%

10
3
5

Oppo

Oppo Electronics, Çin merkezli bir elektronik üreticisi. Bu şirketin ürün yelpazesinin ana ürünleri: MP3 oynatıcılar, taşınabilir medya oynatıcılar, CD'ler, TV'ler, e-okuyucular, DVD oynatıcılar ve akıllı telefonlar. Şirket 2004 yılında kuruldu.

LG Telefon 100

Score: 74%

14
5
6

LG Telefon

LG, Lucky ve Goldstar adlı iki başarılı Güney Koreli şirketin birleşmesiyle oluştu. Şirket, iyi yaşam sloganıyla piyasa çıktı. Muadili (Samsung) gibi, çok fazla ün ve prestij kazanmayı başardı. Bu markanın bir zamanlar G & V serisi (G2, G3, V10, V20) ile mobil kısmı telefon pazarının önemli bir bölümüne sahip oldu  ancak bu başarı uzun sürmedi ve LG hala akıllı telefonlar üretiyor ve geliştiriyor.

Nokia 100

Score: 71%

10
4
7

Nokia

Çalışmalarına kağıt üretimi ile başlayan dünyanın ilk ve en eski cep telefonu markası olan Nokia daha sonra mobil üretim alanına yönelerek o dönemin teknoloji ve mobil devi haline geldi. Nokia 1100. 250 milyon cihaz satabildiğini ve hatta dünyanın en çok satan telefonu haline geldiğini, bu önemli firmanın ürünlerinden biri olan Symbian işletim sisteminin en çok kullanılanı işletim sistemi oldu.

Nokia'nın mobil bölümü Android'in gelmesiyle iflas etti, ancak daha sonra Microsoft tarafından Windows Phone işletim sistemiyle yeniden canlandırıldı ve yine başarılı olamadı. 2016'da Nokia markası, yeni kurulan HMD Global tarafından 2027'ye kadar 10 yıl süreyle satın alındı. Ve şimdi Nokia markalı telefonlar Android işletim sistemi ile piyasaya sürüldü ve piyasaya sürüldüğü ilk yılda on milyon cihaz satmayı başardı, bu da sahaya yeniden giren ve sahip olan şirket için iyi bir rakam.

 

HTC 100

Score: 58%

7
5
8

HTC

Dizüstü bilgisayar tasarlayıp geliştiren ve daha sonra mobil üretim ve tasarım alanına giren Tayvanlı bir şirket olan HTC bir zamanlar mobil dünyanın hakimi idi. HTC Windows Mobile işletim sistemine sahip bir mobil üretici olmasının yanı sıra Android işletim sistemli telefonlar üretmek için Android firması ile işbirliğine giren ilk şirketlerden biridir. 

2018 yılında şirketin mobil kısmı Google'a devredildi ve Google'a ait. HTC hala kendini canlandırmaya çalışıyor ve cep telefonu üretimini durdurmadı, ancak markanın telefonlarının tedariği yılda birkaç modelle sınırlı.

 

    Yorum Yapılmamış

    İlk yorumu sen yapmaya ne dersin?