Bilgisayar için en iyi ücretsiz antivirüs programları

By Kerem | Posted in Yazılım | Views
Bilgisayar için en iyi ücretsiz antivirüs programları
Antivirüs yazılımları bilgisayarlarımız ve telefonlarımız için bir güvenlik önlemidir. Teknolojinin gelişmesi ile bilgisayarlarımız ve telefonlarımız hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Bilgisayarımıza veye telefonumuza bir virüs girdiği zaman bilgilerimize ulaşabilir. Bu bilgiler arasında banka hesaplarımız ve kredi kartlarımız dahil. Yani bir virüs ile tüm birikimlerimiz kaybolabilir. Durum bu kadar önemli olduğu için antivirüs yazılımları da bizim için çok önemli hale gelmiştir.

Panda Antivirus 100

Score: 99%

9646
125
1

Panda Antivirus

Panda Security, 1990 yılında İspanya'da kurulmuş uluslararası bir şirkettir. Hızlı bir şekilde büyüdü ve 1995 yılında İspanya'da pazar lideri oldu. 1996 yılında Panda Security, uluslararası pazarlara açılmaya başladı ve o zamandan beri internet güvenliğinin önde gelen isimlerinden biri haline geldi.

80 ülkedeki ofisleri, 23 dilde ürünleri ve dünya çapında 195'ten fazla ülkeye yayılmış milyonlarca kullanıcısı ile Panda Security, ev ve ofis kullanımı için en etkili güvenlik ürünleri sağlayıcılarından biri olarak kabul edilir.

Her gün binlerce kötü amaçlı yazılım örneğini otomatik olarak analiz etmek için bulut teknolojisinin gücünden yararlanan ve yeni virüsler ortaya çıktıkça tespit etmeye devam edebilmelerini sağlayan "Collective Intelligence" teknolojisini kullanan dünyadaki ilk BT güvenlik şirketidir. Hem kişisel kullanıcılara hem de işletmelere en üst düzeyde güvenlik sağlar.

Kaspersky Anti-Virus 100

Score: 96%

8515
366
2

Kaspersky Anti-Virus

Kaspersky sadece Windows ürünleri üzerinde kullanılabilir. Ücretsiz versiyonu olmasına karşın ücretli versiyonu ile 5 adet bilgisayara kadar kullanılabiliyor. Rutin olarak güncellenen virüs listesi ile kendini korumaya alan bir yapı sağlamakta.

 

Avast Antivirus 100

Score: 93%

8267
638
3

Avast Antivirus

Avast antivirüs programı ücretsiz sürümü ile diğer antivirüs programlarının sağlamadıklarını sunuyor. Bunlar parola yöneticisi, tarayıcı koruması, oyun modu ve Wi-Fi ağ tarayıcısıdır. Bunun yanında bilgisayara daha fazla yük olması ve sürekli ücretli sürme geçmeye zorlaması dezavantajları.

AVG Antivirüs 100

Score: 86%

7647
1262
4

AVG Antivirüs

Avast antivirüsün yan ürünüdür. Avast'a göre çok daha sistemi yormadan çalışmaktadır. Fakat özellik olarak Avast'a göre daha basittir.

BitDefender 100

Score: 84%

7272
1368
5

BitDefender

2001 yılında Romanya da kurulan BitDefender günümüzde dünyadaki önemli antivirüs yazılımınlarından biridir. Orta seviye bir koruma sağladığı bilinen program sayesinde wifi güvenliğinden internet tarayıcısı güvenliğine kadar bir çok güvenlik önlemi alır.
Sophos 100

Score: 82%

6964
1525
6

Sophos

Sophos Group plc bir İngiliz güvenlik yazılımı ve donanım şirketidir. Sophos iletişim uç noktası, şifreleme, ağ güvenliği, e-posta güvenliği, mobil güvenlik ve birleşik tehdit yönetimi için ürünler geliştirir.
Avira 100

Score: 80%

9662
2353
7

Avira

Almanya merkezli bilgisayar güvenli şirketi. Ücretsiz versiyonu kullanıcılarını birçok yönden koruyan antivirüs programı ücretli versiyonu yüksek fiyatlı olması dezavantajıdır.

Microsoft Defender 100

Score: 73%

5251
1928
8

Microsoft Defender

Microsoft'un geliştirdiği Windows Defender windows ürünlerin deki casus yazılımlarını bulup karantinaya alarak kullanıcıların güvenliğini sağlamakta. Windowsun kendi ürünü olması nedeni midir bilinmez ama bilgisayara çok fazla yük olmadan çalışmaktadır.

ZoneAlarm 100

Score: 73%

3228
1186
9

ZoneAlarm

2000 yılında kurulan ZoneAlarm 2004 yılında Abd-İsrail ortak şirketi olan CheckPoint tarafından satın alınmıştır. Güvenlik duvarının güçlü olması ile bilinen ZoneAlarm'ın ücretsiz versiyonunda birçok özelliği kısıtlı olarak gelmektedir.

Adaware antivirus 100

Score: 66%

5512
2856
10

Adaware antivirus

Diğer antivirüs programlarına göre daha alt düzey bir koruma sağlamakta çekirdek antivirüs motoru, kötü amaçlı işlemlerin gerçek zamanlı engellenmesi ve tüm indirmelerin taranması gibi aslında birçok işlemi yaparak birçok kişi için gereksiz olan daha detaylı taramayı yapmayarak bilgisayara olan yükü hafifletmekte. Ayrıca başka bir antivirüs programı ile birlikte kullanılabilir.

  • Kamil Cangör (visitor)
    2020-12-18

    0

    Ben genel olarak bilgisayarımda antivirüs programı bulunduruyorum. Çünkü gereksiz bir kasma ve erişim kısıtlaması yapıyor. Bunun yerine şüphelendiğim zaman bir antivirüs programı kurup bilgisayarı taratıp tekrar kaldırıyorum.
    Neredeyse piyasadaki tüm antivirüs programlarını kullandım. Ücretsiz sürümleri açısından iyisi Panda. Avast ta tercih ediyorum ama gereksiz yere bir çok dosyayı karantinaya kaldırmak istiyor.