En İyi Ortopedik Yastıklar

By Kazim Karali | Posted in Alışveriş | Views
En İyi Ortopedik Yastıklar

Yastığınızın görevi başınızı ve boynunuzu desteklemektir. İdeal olarak vücudunuzu nötr uyku pozisyonunda tutar. Nötr bir uyku pozisyonu, sırtınızdaki ve boynunuzdaki tüm bölümler ideal pozisyonlarında tutar. Bu, diskleriniz, kaslarınız ve sinirleriniz üzerinde gereksiz baskı oluşmasını önlemeye yardımcı olur. Omurganızı nötr bir şekilde hizaladığınızda rahatsızlıktan (veya daha kötüsünden) kaçınacaksınız.

Ortopedik bir yastık bu hareketi sınırlayabilir ve doğru uyku pozisyonunu korumanızı sağlayabilir. Boyun ağrısı gün boyu devam edebilir. Daha sonraki aşamalarda da spondilite yol açabilir. Boyun ağrısı başlangıçta ara sıra kötü acı veren nöbetler olarak gelebilir. Ancak tekrarlanan ataklarla, her gün uyandığınız donuk bir ağrıya dönüşür. Yastıkların boyun ağrısını iyileştirdiğini kesin olarak kanıtlayan çok fazla araştırma yoktur. Ancak doktorlar genellikle ortopedik yastıkları çare olarak önermektedir. Bu alanda daha fazla araştırma yapılması gerekiyor. O zamana kadar farklı yastıkları denemeye ve hangisinin gereksinimlerinize uyduğunu görmeye bırakılırsınız. Boyun ağrısı dışında, uyku apnesi, uykusuzluk, uyurken nefes alma sorunları, asit reflü, servikal ve lomber spondilozdan da kurtulabilirsiniz.


Othello Bublegel Serinleten Medikal Yastık 100

Score: 80%

28
8
1

Othello Bublegel Serinleten Medikal Yastık

Fiyat: 400TL

*01.03.2021 tarihinde güncellenmiştir.

3 boyutlu molekül teknolojisi ile üretilen özel jel kaplama yoluyla gece boyunca serinlik ve ferahlık hissi verir. Moleküler yapısı sayesinde hava sıcaklığı arttığında bile, serinlik ve ferahlık hissi kesintisiz olarak devam eder, ıslaklık hissi vermez. Viskoelastik dolgusu ile ergonomik bir yapı oluşturur. Böylece baş ve boyun terlemelerine bağlı uykusuzluk sorununuza kalıcı bir çözüm sunar.

 

Yataş Bedding VISCO THERAPY BALANCE 100

Score: 78%

38
11
2

Yataş Bedding VISCO THERAPY BALANCE

Fiyat Aralığı: 136TL

*01.03.2021 tarihinde güncellenmiştir.

Açık hücreli vico süngerler ile yüksek hava geçirgenliği, vücuduzla yastık arasında ısı depolanmasını azaltarak terlemeyi önemli ölçüde azaltır.

 

İşbir Visco Promed Yastık 100

Score: 78%

15
4
3

İşbir Visco Promed Yastık

Fiyat: 159TL

*20.12.2020 tarihinde güncellenmiştir.

Anti Bakteriyel-Anti AlerjikÇok fonksiyonlu olup, vücudun farklı bölümlerinde (baş, boyun, bel, bacak, diz ve bilek altı) kullanılabilir. Ayrıca hamileler için hem sol hem sağ yan destek olarak kullanılabilir.Basınç azaltıcı destek yastığı olarak üretilmiştir. Yıkanabilir kılıflıdır.

 

Özdilek Visco Ortopedik Yastık Büyük Boy 100

Score: 76%

38
13
4

Özdilek Visco Ortopedik Yastık Büyük Boy

Fiyat: 130TL

*14.03.2021 tarihinde güncellenmiştir.

Özdilek Visco Ortopedik Yastık Büyük Boy omuz, boyun ve sırt ağrısı şikayetlerinde destek ürün olarak sunuluyor. Sağladığı ergonomik yatış konforu ile omuriliğinizin düz durmasını sağlayarak hem iskelet sistemi üzerindeki baskıyı ortadan kaldırıyor, hem de kasların gerginliğini azaltarak dinlenmenize imkân tanıyor. Rahat ve dingin bir uyku ile bir yandan günün stresini atmanız kolaylaşırken diğer yandan yeni bir güne zinde ve enerjik bir başlangıç yapmanız mümkün oluyor.

 

Penelope Medigel Yastık 100

Score: 75%

18
6
5

Penelope Medigel Yastık

Fiyat: 467TL

*01.03.2021 tarihinde güncellenmiştir.

Serinletici jel yüzeyi ile baş ve boyun bölgesinde terleme problemi yaşayanlar için ideal viskoelastik yastık. 3 boyutlu molekül teknolojisi ile üretilen özel bir jel kaplaması bulunur. Sadece kılıfı yıkanabilir. Ortopediktir. Islaklık hissi vermez. Boynu destekleyen özel tasarımı ile uyku konforunu artırır. Viskoelastik dolgu, ergonomik bir yapı oluşturur. Serinlik ve ferahlık hissi verir. Baş ve boyun bölgesinde oluşan terleme sorununu önlemeye yardımcı olur. Dolgu malzemesi: %100 viskoelastik. Kumaş: %100 spandeks.

 

Yataş Bedding Tesla Sleep Visco Yastık 100

Score: 74%

25
9
6

Yataş Bedding Tesla Sleep Visco Yastık

Fiyat: 148TL

*01.03.2021 tarihinde güncellenmiştir.

Tesla Sleep Visco Yatık, uyku ritmini düzenleyen manyetik ipliklerle örülmüş Tesla teknolojisini visco elastik hafızalı sünger ile bir araya getiriyor. Özel kavisli tasarımı sayesinde boyun bölgesini kusursuz bir şekilde destekleyerek uyku verimliliğini maksimum seviyeye çıkartıyor. Baş ve boyun ağırlığına duyarlı tasarımı sayesinde kas gerginliğinin önlenmesine yardımcı oluyor. Yıkanabilir dış kılıfı ile temiz ve doğal bir uyku ortamı sağlayan Tesla Sleep Visco Yastık, ideal bir uyku deneyiminin vazgeçilmezi.

 

Ergofoam Galaxy Motion Ortopedik Firm 3.0 Visco 100

Score: 73%

11
4
7

Ergofoam Galaxy Motion Ortopedik Firm 3.0 Visco

Fiyat: 249TL

*01.03.2021 tarihinde güncellenmiştir.

Visko Elastik “Akıllı Sünger” teknolojisi ile üretilen Galaxy Motion Soft visko yastık ısı ve basınca göre hareket eder, özel dizaynı sayesinde boyun ve omuz kaslarınızı destekleyerek, olası ağrı sebeplerinin ortadan kalkmasına yardımcı olur. 3D AIR MESH yan duvarlarında hava alırken yine turuncu renkteki 3D AIR MESH yan duvarlarinda FIRM olarak belirtilerek bilhassa sert yastık arayıp,bulamayanların beğenisine özel sunulmuştur. Sert yastık sevdiğinizi belirtmeniz halinde nokta atisi yaparak, size özel üretilmiş sert yastiğa sahip olacaksınız. Sağladığı destek ile, uyku süresi boyunca omurganızı doğal eğrisini koruyarak ekstra konfor sağlar.

 

Taç Visco Ortopedik Yastık 100

Score: 72%

13
5
8

Taç Visco Ortopedik Yastık

Fiyat: 158TL

*01.03.2021 tarihinde güncellenmiştir.

Yastık seçimleriniz doğrudan yaşam kalitenizi etkileyecektir. Uyku kaliteniz ile gününüzün nasıl geçtiği arasında doğru orantı vardır. Kafanızı güvenle koyabildiğiniz antibakteriyel, esnek ve sizinle uyumlu Taç Visco Ortopedik Yastık, günlerinizin kalitesini arttırmakta size yardımcı olabilecek özelliklere sahiptir. Eğer uyandığınızda boyun bölgenizde bir ağrı, tutulma hissediyorsanız sıradan yastıklardansa Taç Visco Ortopedik Yastık'ı seçebilirsiniz. 

 

Yataş Bedding VISCO THERAPY STANDART Yastık 100

Score: 71%

10
4
9

Yataş Bedding VISCO THERAPY STANDART Yastık

Fiyat: 156TL

*01.03.2021 tarihinde güncellenmiştir.

Ambesonne Kapitone Kılıflı Ortopedik Viskoelastik Yastık 100

Score: 67%

6
3
10

Ambesonne Kapitone Kılıflı Ortopedik Viskoelastik Yastık

Fiyat: 95TL

*01.03.2021 tarihinde güncellenmiştir.

Materyal: %100 Organik Pamuk Örme Kumaş Kılıf ve Viskoelastik SüngerBoyun ve omurga desteği elastik visco yastık. İdeal yumuşaklık. Tüm uyuma pozisyonları için uygun.Konforlu ve ortopedik iç yastık, kullanışlı kılıf.Hızlıca baş ve boyun bölgesinin şeklini alır, kolayca eski haline döner.

 

Pierre Cardin Boyun Destekli Ortopedik Visco Yastık 100

Score: 67%

7
3
11

Pierre Cardin Boyun Destekli Ortopedik Visco Yastık

Fiyat: 190TL

*20.12.2020 tarihinde güncellenmiştir.

Pierre Cardin Visco yastık; vücut ısısı ve ağırlığına göre vücudunuzun şeklini aldığından, vücut üzerindeki basınç minimum olur.

Vücut üzerinde minimum basınç olduğunda damarlar sıkılmaz, kan dolaşımı devam eder ve uyku sırasında

Harekete bağlı uyuşmayı hissetmezsiniz. Böylece visco yastık, sabaha kadar rahat ve sağlıklı bir uyku uyumanızı sağlar.

 

Rahatsan Doby Simya Jelli Dolphin 100

Score: 60%

3
2
12

Rahatsan Doby Simya Jelli Dolphin

Fiyat: 240TL

*01.03.2021 tarihinde güncellenmiştir.

Jelli Yapısı Sayesinde Serinlik Sağlar. Boyun Ağrısına İyi Gelir. Boynunuzu Destekler. Üstün Ortopedik Özelliktedir. Horlamaya İyi Gelir. Antibakteriyeldir. CFG Gazı İçermez. Kokusuzdur.

 

Visco Ortopedik Boyun Yastığı 100

Score: 50%

4
4
13

Visco Ortopedik Boyun Yastığı

Fiyat:85TL

*01.03.2021 tarihinde güncellenmiştir.

"Vücut şeklinizi tam şekilde alır. Üstün ortopedik özelliktedir. Vücut anatomisine mükemmel şekilde uyum sağlar. Kas yapısı üzerinde dinlendirici bir fonksiyona sahip olup gerilimi yok eder. Fermuarlı çıkarılabilir kılıfı sayesinde rahatça yıkanılabilir. Antibakteriyeldir. Kumaş ekstra yumuşaktır." 

Yatsan Tempur Queen Yastık M 100

Score: 50%

1
2
14

Yatsan Tempur Queen Yastık M

  • Kerem (visitor)
    2020-12-02

    0

    Yastık kişiye göre değişiyor kimisi yüksek yastıkta yatmaya alışmış kimisi ince yastıkta. Ben kalın yastıkta yatmaya alışmış birisi olarak boyun ağrılarım bıktım ve ortopedik yastıktığın çözüm olacağını düşünerek 4 tane yastık aldım. İlk 3 de rahat edemedim sırf alışkanlık nedeniyle ince ve yumuşak olan vardı yüksek ve yumuşak olan veya tam tersi haddinden fazla kalın olan fakat Othello Bublegel ne ince ne kalın ne sert ne yumuşak tam dengeyi sağladım ve şükür boyun ve kafa ağrılarım geçti.
    Ayrıca yastığa alıştıktan sonra eski alışkanlığınız da ortadan kalkıyor ve kısa sürede daha az yükseklikte her yastıkta sorunsuz uyuyabiliyorum artık.