En İyi Kombi Markası Ve Modelleri

By Bilal | Posted in Alışveriş | 913 Views
En İyi Kombi Markası Ve Modelleri
Kombiler evimizin veya iş yerimizin öncelikle ısınması için doğalgaz, lpg veya elektrikli çalışan ısıtma cihazlarıdır. Kombiler sadece ortam ısıtması yapamamakta aynı zamanda kullanım suyunu da ısıtmaktadır. Kombilerin en çok tercih nedeni az yer kaplaması ve kullanım kolaylığıdır. Kombi Çeşitleri Öncellikle bacalı kombi mi hermatik kombi mi kontrolünü yapmalıyız. İster bacalı olsun ister hermetik olsun kombiler konvansiyonel ve yoğuşmalı olarak ikiye ayrılır.Günümüzde konvansiyonel kombilere gaz firmaları izin vermemektedir yoğuşmalı kombi kullanımı mecburidir. Kombi değiştirmeye veya yeni kombi alacağınız zaman bir birinden farklı marka da yüzlerce kombi modeli karşımıza çıkıyor. Bu da aklımızın karışmasına neden oluyor. Yaşamsal ihtiyacımız olan ortam sıcaklığını sağlayacak cihaz olması nedeniyle kombi alınırken dikkat edilmeli. Kombi Seçimi Nasıl Yapılmalı? Öncelikle kombinin kullanılacağı alanın bacalı kombiler için mi hermetik kombiler için mi uygun olduğunu bilmeliyiz.Daha sonra kombi modelinden önce kombinin günü belirlemek gerekir fakat bu çok etkenli bir değişkendir bunun için profesyonel destek almak daha sonra pişman olmamak için önemlidir. Bu iki faktör belirlendikten sonra kombi modeline karar vermek kalıyor ki neredeyse kombi satın almanın en büyük handikapı da budur bence. Hangi kombiyi almalıyız sorusu geçmişten günümüze sorulan en çok sorulardan biridir. Bu oylama listesinden ister en ucuz kombi ister en pahalı olsun cceniyi.com ziyaretçilerinin deneyimlerini yeni kombi alacaklar için aracılık etmesini amaçlıyoruz. En kaliteli kombi yi seçerken özellikle dikkat etmemiz gereken modülasyon oranıdır. Modülasyon sayısı yüksek olan bir kombinin özellikle soğuk iklim bölgesinde daha az yakıt sarfiyatı yapacağını bilmeliyiz.

Devamı
Bosch Condens 2300i W 100

Score: 96%


45

2
1

Bosch Condens 2300i W

Popüler kombi üreticilerinden olan Bosch ürünleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.Condens 2300i W'nin özelliklerine kısaca değinecek olursak .Erp değerleri A olan kombinin özellikle %12.5 lik modülasyon oranı olması nedeniyle bir çok rakibinden ayrışmış bulunuyor.Ayrıca modülasyonlu oda termostatı ile çalışabilme özelliği ile modülasyon devre dışı kalmadan oda termostatı kullanabilme avantajı sağlıyor otomatik bir oda termostatı kullanıldığında Erp değeri ortam ısıtması için A+ oluyor.. Bosch  Condens 2300i W nin bir öne çıkan diğer özelliği ise 44dB ses seviyesi ile düşük sesli çalışması. Enerji verimi %108 dir. • Krl (visitor)
  2 month(s) ago

  1

  Bosch ve buderus kaliteli cihazlar ama garantisi bittikten sonra arıza durumunda yedek parça maliyeti çok yüksek.

 • akrep
  2 month(s) ago

  0

  Diğer sitelerde olmayıp burada özellikle modülasyon oranı üzerinde duruluyor gerçekten bu kadar önemli mi bu modülasyon oranı?


  • tamtam
   2 month(s) ago

   Modülasyon alev boyunun düşmesidir şöyle ocağın üstüne bir su koydunuz kaynadıktan sonra sadece kaynama noktasında kalabilecek olarak kısmak gibi. Kombi de modülasyon tam da bu işe yarıyor yani sıcaklığı 50 ye ayarladınız kombinin suyu ısınıp 50 dereceye geldi eğer modülasyonsuz kombi ise 55 dereceye kadar suyu ısıtıp 55 derece de kapanacaktır. Sonra 45 derece de tekrar devreye girip 55 dereceye kadar tekrar çalışacak. Yapılan araştırmalara göre suyu daha çok aralıkta ısıtmak yani burada 10 derece çok yakıt sarfiyatına neden oluyor. Ama 50 ayarladığımız da 50 de sabit kalacak şekilde alevi kısarsa daha az elektrik harcamış oluyoruz. Modülasyon oranı ise tam kapasitesi yani %100 ün ne kadarına kadar kısa bildiğini gösterir. bu model de %12,5 yani neredeyse 10 da 1 kadar kısa biliyor.

Daha Fazla Yorum
Ariston Alteas One Net 100

Score: 95%


40

2
2

Ariston Alteas One Net

İtalyan kombi üreticisi olan Aristonun en dikkat çekici kombisi Alteas One Net. Özel “XtraTech” Isı Eşanjörü ile 10 yıl eşanjör garantisi veren firma eşanjörü konusunda oldukca iddialı.Kombinin en dikkat çekici özelliği modülasyon oranının çok düşük olması %10 gibi bir modülasyon oranı ile özellikle soğuk kış günlerinde daha az enerji tüketimi sağlayabilmekte. Piyasa nadir bulunan ErP enerji verimliliği sıcak su kullanım bölümü için A olan kombinin tesisat bölümü için A+ dır. Enerji verimi %109 • yokartık (visitor)
  2 month(s) ago

  0

  bir çok yerde ariston kombiler için kötü yorumlar yapılmış ben yıllarca kullandım şimdi tekrar kombi almayı düşünüyorum hiç öyle yorumlarda anlatıldığı gibi kötü şeylerle karşılaşmadım. 13 yıl aralıksız kullandım ve gayet memnundum ev değiştirdiğim için yeni bir kombiye ihtiyacım olduğu için yeni kombi bakıyorum yanlış anlaşılmasın. Madem memnundun neden buradasın dediğinizi duyar gibiyim. Yıllar geçti teknoloji gelişimi oldu acaba hangisi daha iyi diye bakıyorum ama teknik özellik olarak Alteas One Net listedeki neredeyse tüm kombilerden daha üstün olmasına rağmen daha düşük konumda bir ön yargı var aristona karşı.

 • kamil (visitor)
  2 month(s) ago

  0

  Ariston markası beyaz eşya ile kötü bir imaj bırakmıştır. Fakat aslında kombi ile beyaz eşya farklı firmalardır ki beyaz eşya firması hotpoint oldu. Kombi olarak bence kaliteli olan ürün markanın kötü algısı nedeniyle fazla tercih edilmiyor.

Daha Fazla Yorum
E.C.A Proteus Premix 100

Score: 92%


33

3
3

E.C.A Proteus Premix

Eca marka kombilerin belki de en çok tercih edilen modelidir Proteus Premix. 24-28-30-35 kW'lık güç seçenekleri bulunan kombinin ErP enerji verimliliği sıcak su kullanım bölümü ve tesisat bölümü için A sınıf tadır ki piyasadaki bir kaç model kombi harici en yüksek A sınıfı bulunmaktadır.Modülasyon oranı ise %25 ile orta sınıfta bir modülasyon sağlamakta.Enerji verimi %107,5 dir. • mç (visitor)
  2 month(s) ago

  0

  Kombiyi 3 yıldır kullanıyorum bakım harici bir işlem yapılmadı kalite olarak memnunum.

 • Ayev (visitor)
  2 month(s) ago

  0

  Çok kaliteli değil ama kafanız ağrımadan kullanırsınız. Garantisi bittikten sonra arıza yapması durumunda kombi tamiri yapan herkez tarafından rahatlıkla tamir edilir. Yedek parça sıkıntısı yok. Ayrıca bir vakıf olması nedeniyle verdiğiniz para yurt dışına gitmez ve öğrencilere burs olarak geri döner.

Daha Fazla Yorum
Vaillant EcoTEC Pro 100

Score: 92%


34

3
4

Vaillant EcoTEC Pro

Erp yönetmeliğine göre ısıtma suyu ve kullanım suyu enerji sınıfı A.  Tam yoğuşmalı olan Vaillant EcoTEC Pro sıcak su ihtiyacını çok daha kısa sürede karşılıyabiliyor. Ejenjörü paslanmaz çelik kullanan kombi uzun ömürlü kullanım olanağı sağlamakta. Diğer kombilere karşın kademesiz modülasyon oranı ise bir diğer önce çıkan özelliği. Enerji verimi %109 • Dadas82 (visitor)
  2 month(s) ago

  0

  Geçen kış komşularım 500 tl fatura öderken ben 350 tl ödedim tavsiye ederim.

 • Boost (visitor)
  2 month(s) ago

  0

  Bu sene haziran ayında yeni taşındığım eve Vaillant EcoTEC Pro kombi satın aldım. Öncellikle boyutu bir kombi için küçük. Kışın kullanma imkanım olmadı malum ama sıcak suda diğer evdeki kombi ara sıra suyu soğutup tekrar ısıtırdı ki bazen çok sık yapardı fakat sıcak su konusunda hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar kışın bakacağım artık

Daha Fazla Yorum
Viessmann Vitodens 050 W 100

Score: 86%


30

5
5

Viessmann Vitodens 050 W

Bir alman markası olan Viessmann ısıtma sektöründe özellikle merkezi sistemlerde piyasa oteriterilerin den biridir. Viessmann Vitodens 050W  modelinin 20-24-33kw lık seçenekleri bulunuyor.Modülasyon oranı %25 ile orta seviyede bir modülasyon sunuyor. ErP enerji verimliliği  kullanım suyu ve tesisat bölümü için A sınıfındadır.Enerji verimi %108.4 • Çelik (visitor)
  2 month(s) ago

  0

  Görüntü olarak basit gibi gelebilir belki ama ben memnunum. Zaten ne kadar çok fonksiyon o kadar çok arıza ihtimali.

Demirdöküm Nitromix 100

Score: 85%


29

5
6

Demirdöküm Nitromix

24 28 ve 35 kW kapasite seçenekleri bulunan Demirdöküm Nitromix kombilerin  ErP enerji verimliliği sıcak su kullanım bölümü ve tesisat bölümü için A sınıfında.Modülasyon oranı bir çok kombide olduğu gibi %25 ile orta seviyede.Enerji verimi %109.  Henüz Yorum Yapılmamış

  İlk yorumu sen yapmak istermisin?

Baymak DuoTec Compact Premix 100

Score: 84%


26

5
7

Baymak DuoTec Compact Premix

Hollanda menşeli Baymak ülkemizde popüler olan bir diğer kombi markası. Baymak DuoTec Compact kombinin 24 ve 30 kw seçenekleri bulunuyor. ErP Enerji verimlilik sınıfı hem sıcak su hemde tesisat suyu için A sınıfı. %20 modülasyonu bulunan kombinin oda termostatı ile modülasyonu devre dışı bırakmadna kullanabilme avantajı sunuyor.%30 kismi yükte enerji verimliliği 96,9 • Mec (visitor)
  2 month(s) ago

  0

  Baymak kaliteli filan değil çok sık arıza yapıyor birde yedek parçası çok pahalı.

 • Ermec (visitor)
  2 month(s) ago

  0

  Garantisi bittiği zaman sadece elektronik kartı yenisinin yarı parası olan bir markadır baymak. Daha önce bilseydim bunun yerine demirdöküm veya eca tercih ederdim.

Buderus Logamax Plus GB062 100

Score: 78%


21

6
8

Buderus Logamax Plus GB062

Buderus Logamax Plus GB062 nin ErP enerji verimliliği  kullanım suyu ve tesisat bölümü için A sınıfındadır. %30 modülasyon oranı ile orta seviyenin biraz altında kalıyor.Enerji verimi %109.  Henüz Yorum Yapılmamış

  İlk yorumu sen yapmak istermisin?

E.C.A. Calora Premix 100

Score: 77%


20

6
9

E.C.A. Calora Premix

 ErP enerji verimlilik sıcak su ve tesisat için A  sınıfı. Modülasyon oranı %25.Enerji verimi %107,5 dir. • öker
  2 month(s) ago

  0

  Calora Premix ile Proteus Premix arasında ne gibi fark var anlayamadım. İkiside A sınıfı ikisinin de modülasyon oranı 1/4 ikisinin de enerji verimliği %107,5. 24kw lık modelleri arasında 500 tl fiyat farkı var. Görebildiğim tek farkı paneldeki düğmeler ekran bile aynı.


  • belki
   2 month(s) ago

   Ben Proteus Premix aldım almadan önce satın aldığım firmaya aynı soruyu yönelttim. İçinde kullanılan parçaların kalitesi değişiyormuş. Bana hiç inandırıcı gelmedi ama ben aldığımda Calora 3 yıl garantiliydi Proteus 5 yıl 2 extra garanti için 300 tl değer mantığı ile proteus tercih ettim. Kombiyi geçen kış ilk defa kullanma fırsatım oldu 1-2 ay olsada. Gayet iyi sessiz bir arıza veya sorun da çıkarmadı aslında ama şimdi alacak olsam kesinlikle Vaillant EcoTEC Pro veya Bosch Condens 2300i W alırdım.

 • ATK (visitor)
  2 month(s) ago

  0

  Eğer tercihiniz Eca olacaksa daha yüksek fiyatlı olanı almanın mantığı yok aynı ürün düğme yapısı değişik sadece. Takib 20 ve 24kw lar için gerçerli bu modelde daha yüksek kapasitesi yok.

Bosch Condens 2200i 100

Score: 75%


15

5
10

Bosch Condens 2200i

20 ve 24 kwlık modelleri mevcut.%20 modülasyon oranı Erp İkisi içinde A  Henüz Yorum Yapılmamış

  İlk yorumu sen yapmak istermisin?

Arçelik Optidens Neo 100

Score: 75%


3

1
11

Arçelik Optidens Neo

ErP Enerji tesisat verimlilik sınıfı B kullanım suyu enerji sınıfı A  Henüz Yorum Yapılmamış

  İlk yorumu sen yapmak istermisin?

Demirdöküm Atromix 100

Score: 67%


14

7
12

Demirdöküm Atromix

20-24-28 kwlık üç farklı güç seçeneği bulunuyor. ErP yönetmeliğine göre, A sınıfı ısıtma ve sıcık su verimliliğine sahip. Modülasyon oranı %11. • Kapark (visitor)
  3 month(s) ago

  0

  Koç gurubundaki demirdöküm servis kalitesini aramayın artık müşteri memnuniyeti önemli değil galiba firma için.