En iyi video konferans uygulamaları

By bilal | Posted in Yazılım | Views
En iyi video konferans uygulamaları

Görüntü ve ses ile aynı anda aynı yerde bulunmayan kişileri bir araya getiren teknolojik uygulamalara  video konferans uygulaması denir . Birçok teknolojik marka, çeşitli özelliklere sahip farklı uygulamalar ve yazılımlar üretir.  İster iş nedeniyle isterse eğitim veya arkadaşlık için kullanacağımız uygulamaların görüntü kalitesi ve işsevliğine göre en iyi video konferans uygulmasını seçmeye çalışıyoruz.


Zoom Cloud 100

Score: 95%

22
1
1

Zoom Cloud

Özellikle toplantı ve eğitim süreçlerinde kullanılan Zoom sayesinde 100 kişi aynı anda canlı olarak konuşulabilir. Ek olarak, bu  video konferans araması  yazılımı  , kullanıcılara ders veya iş amaçlı olarak ekran paylaşımı ve veri paylaşımı fırsatları da sunar  .

 

Skype 100

Score: 89%

18
2
2

Skype

Skype, internet üzerinden telefonlar veya bilgisayarlar aracılığıyla iletişim sağlayan bir uygulamadır.  2003 yılından beri Microsoft markası ile teknoloji pazarında en eski ve en çok kullanılan  görüntülü konferans görüşme uygulamalarından biridir . Aynı anda 24 kişiye kadar görüntülü görüşme imkanı sunan Skype üzerinden medya ve  dosya  paylaşımı  da yapılabilmektedir.

WhatsApp 100

Score: 88%

16
2
3

WhatsApp

WhatsApp, Facebook'un son yıllarda satın aldığı bir şirkettir. Anlık mesajlaşma olarak kullanılan WhatsApp üzerinden görüntülü görüşmeler rahatlıkla yapılabiliyor. Uygulama hem sesli hem de görüntülü aramayı ücretsiz olarak sunar.

Google Duo 100

Score: 81%

14
3
4

Google Duo

Google Duo, Android arayüzüne sahip çoğu telefonda kullanılabilir. Google tarafından geliştirilen program ücretsiz olarak en çok kullanılan video konferans uygulamaları arasında yer alıyor  . Uygulama üzerinden 12 kişiye kadar görüntülü sohbetler ücretsiz olarak yapılabilmektedir.

Hangouts 100

Score: 74%

15
5
5

Hangouts

Hangouts  video konferans görüşmesi  uygulaması, Google tarafından geliştirilen görüntülü görüşmeleri sağlayabilen uygulamalar arasındadır. Uygulama üzerinden 150 kişiye kadar grup görüşmeleri başlatılabiliyor. Herhangi bir görüşme, maksimum 10 kişiyle bir video görüşmesine dönüştürülebilir.

 

GoToMeeting 100

Score: 73%

12
4
6

GoToMeeting

İş veya eğitim amaçlı kullanılabilen bir  video konferans yazılımı olan GoToMeeting'in 10 milyondan fazla kullanıcısı var. Uygulama, dünyanın neresinde olursa olsun görüntülü toplantılara katılma imkanı sağlar. Ancak, GoToMeeting'in birkaç olumsuz özelliği vardır. Uygulama Türkçe dilini desteklemiyor. Ayrıca 14 günlük ücretsiz kullanımdan sonra ücret alınır.

Jitsi Meet 100

Score: 71%

11
4
7

Jitsi Meet

Jitsi Meet uygulaması,  kişi sınırı olmaksızın görüntülü görüşmeye izin veren tek uygulamadır  . Bağlanacak kişi sayısı, oda kurucusunun internet hızına ve kapasitesine bağlı olarak belirlenir. Canlı konferansları şifre ile koruyabilen uygulama, ekstra bir yazılım kurulumu gerektirmez.

Cisco WebEx 100

Score: 69%

10
4
8

Cisco WebEx

Özellikle çok sayıda ekip üyesine veya son derece büyük bir kuruluşa sahip olanlar için sektör standardı bir hizmet olan Cisco WebExvideo konferans hizmeti, katılımcının o anki konumuna ve yeteneğine bağlı olarak toplantılara çevrimiçi olarak veya telefonla katılmayı sağladığı için web konferansı ve sesli arama hizmetlerinin bir karışımı gibi çalışır.

FaceTime 100

Score: 67%

9
4
9

FaceTime

FaceTime apple tarafından geliştirilen video konferans uygulamasıdır.  iOS 4 ve Mac OS X 10.6.6 sonraki sürümlerinde kullanılabiliyor. Aynı anda 32 kişiye kadar görüntülü konuşma yapılmasına olanak sağlıyor.
  • Karakin (visitor)
    2020-10-01

    0
    Günlük kullanım için WhatsApp çünkü neredeyse herkezde var ve telefon numarasını bilmeniz yeterli. İş için kullanılacaksa ve kalabalık bir toplantı olacaksa Zoom.