En İyi Animasyon Filmleri

By manolya | Posted in Sinema - Dizi | Views
En İyi Animasyon Filmleri
Eskiden sadece çocukların dikkatini çeken animasyon filmleri artık 7 den 70 herkesin dikkatini çekiyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte görüntü kalitesinin de gelişmesine neden odlu. Artık animasyonlar gerçekten neredeyse fark edilemeyecek duruma gelmiş oluyor. Gerçeklik kazanan animasyon filmler de normal hatta yapılamayacak işler artık rahatlıkla yapılabilirken insan dışı karakterlerin canlandırılması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Animasyon filmi izlemek için arama motorlarında arama yapan seyirciler genelde en iyi ve en yüksek puanlı olan filmleri araştırmaktadırlar. Peki, en çok olumlu yorum alan animasyon filmleri hangileridir?

Ters Yüz 100

Score: 95%

54
3
1

Ters Yüz

Orjinal İsmi: Inside Out

Yapım yılı: 2015

Ülke : ABD

Bütçe: 175 Milyon Dolar

Hasılat: 857 Milyon Dolar

Süre: 95 dakika

Riley 11 yaşında sıradan bir kız öğrenci ve hepimiz gibi davranışları beş temel duygu tarafından belirleniyor (Sevinç, Üzüntü, Korku, Öfke ve İğrenme). Duygular kızın zihninde oluşur ve her gün onun sorunlarla başa çıkmasına yardımcı olarak tüm eylemlerine rehberlik eder.  Riley ve ailesinin küçük ve şirin bir kasabadan gürültülü ve kalabalık bir metropole taşınması gerekeceği ortaya çıktı. 

Duyguların her biri, bu zor durumda ne yapacağını bilemeyip hepsi daha iyi bilenin kendisi olduğuna inanır ve Riley kafası karışır. Riley'nin duyguları, büyük şehirdeki yaşamı iyileştirmek, yeni bir okula yerleşmek ve sınıf arkadaşlarıyla arkadaş olmak için birlikte çalışmayı tekrar öğrenmek zorunda kalacak.

Buz Devri 100

Score: 95%

38
2
2

Buz Devri

Orjinal İsmi: Ice Age

Yapım yılı: 2002

Ülke : ABD

Bütçe: 59 Milyon Dolar

Hasılat: 383 Milyon Dolar

Süre: 81 dakika

Olay 20 bin yıl önce buzul çağının başlangınca gerçekleşir. Buzul çağının başlaması ve havanın hızla soğuması nedeniyle yaşamları güneye giderek sürdürebilirler. Ancak bazı hayvanlar bulundukları yerde kalmaya karar verirler. Somurtkan bir mamut olan Manfred, rakun ve bir kaplan güneye gitmeye karar verenlerdendir. Yolculuk sırasında bir bebeğe rastlarlar. Kahramanlarımızın artık güneye gitmekten daha önemli bir görevleri var buldukları bebeği insanlara teslim etmek.

Arabalar 100

Score: 95%

35
2
3

Arabalar

Orjinal İsmi: Cars

Yapım yılı: 2006

Ülke : ABD

Bütçe: 120 Milyon Dolar

Hasılat: 461 Milyon Dolar

Süre: 112 dakika

McQueen, kendisini Kaliforniya'da Route 66 üzerinde bir yerde bulunan küçük bir taşra kasabası olan Radiator Springs'te kaybolmuş ve çaresiz halde bulur.

McQueen, Piston Kupası yarışlarında çok deneyimli iki rakibe karşı yarışırken, bundan sonra tamamen farklı türden karakterlerle etkileşime girmek zorunda kalacağını beklemiyordu. Bunlar örneğin Sally  lüks bir 2002 Porsche, Doc Hudson 1951 Hudson Hornet arabası veya Meter paslı bir çekici kamyondur. Ve budurum McQueen'in dünyada şöhretten, ödüllerden ve sponsorlardan daha önemli şeyler olduğunu anlamasına yardımcı oluyor.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 100

Score: 94%

59
4
4

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

Orjinal İsmi:  How to Train Your Dragon

Yapım yılı: 2010

Ülke : ABD

Bütçe: 165 Milyon Dolar

Hasılat: 494 Milyon Dolar

Süre: 98 dakika

Kahraman kabilesinin geleneklerine pek yakın olmayan, uzun yıllardır ejderhalarla savaşan genç Hicks'in hikayesini öğreneceksiniz. Hicks'in dünyası, beklenmedik bir şekilde Ejderhası Dişsiz ile karşılaştığında altüst olur, ona ve diğer Vikinglerin tanıdıkları dünyayı bambaşka bir açıdan görmelerine yardımcı olur .

Neşeli Ayaklar 100

Score: 94%

30
2
5

Neşeli Ayaklar

Orjinal İsmi: Happy Feet

Yapım yılı: 2006

Ülke : ABD , Avustralya

Bütçe: 100 Milyon Dolar

Hasılat: 384 Milyon Dolar

Süre: 104 dakika

İmparator penguenleri şarkı söyleyerek eş bulurlar. Mumble isimli yeni bir penguen dünyaya gelir. Ama tek bir nota bile söyleyemiyor fakat step dansı yapıyor. Ebeveynleri Norma Jeane ve Memphis çaresizdir, ancak sağır çocuklarının saçma dans hobisini aşacağını umuyorlar. 

Madagaskar 100

Score: 94%

17
1
6

Madagaskar

New York'taki Central Hayvanat Bahçesi'nden dört şımarık hayvan Aslan Alex, zebra Marty, zürafa Melman ve su aygırı Gloria kaçmaya karar verir. Egzotik Madagaskar adasında şehir alışkanlıklarına veda etmek zorunda kalacaklarını dehşetle fark eder.

Orjinal İsmi: Madagascar

Yapım yılı: 2005

Ülke : ABD 

Bütçe: 75 Milyon Dolar

Hasılat: 542 Milyon Dolar

Süre: 86 dakika

Cesur 100

Score: 93%

55
4
7

Cesur

Orjinal İsmi: Brave

Yapım yılı: 2012

Ülke : ABD

Bütçe: 185 Milyon Dolar

Hasılat: 237 Milyon Dolar

Süre: 93 dakika

Yetenekli bir okçu Merida, hayattaki yolunu kendi başına seçmek zorundadır ve bir gün güçlü İskoç klanlarına ve liderlerine meydan okuyarak krallığın eski geleneklerini takip etmeyi reddeder. Garip Lord McGuffin, kasvetli Lord Macintosh ve huysuz Lord Dingwall. Merida'nın umursamaz hareketleri, krallığı kaosa sürüklemekleme tehlikesinde ve ardından, yardım etmek yerine Merida'ya tehlikeli bir büyü yapan eksantrik bir münzevi tavsiyeye gider. Genç prenses, güçlü büyünün üstesinden gelmek ve dağ vadilerinde bulunanların en korkunç canavarını yenmek için yalnızca kendi cesaretine güvenmek zorunda kalacak.

Shrek 100

Score: 93%

53
4
8

Shrek

Yapım yılı: 2001

Ülke : ABD

Bütçe: 60 Milyon Dolar

Hasılat: 484 Milyon Dolar

Süre: 90 dakika

Bir zamanlar, peri masalı halindeki Shrek adında büyük bir yeşil dev vardı. Ormanda, kendine ait olduğunu düşündüğü bir bataklıkta muhteşem bir izolasyon içinde yaşadı. Ama bir zamanlar kötü bir küçük adam, sihirli krallığın hükümdarı Lord Farquad, tüm peri sakinlerini acımasızca Shrekovo bataklığına sürdü.

Ve yeşil devin kaygısız hayatı sona erdi. Shrek ona ateş püskürten bir ejderha tarafından korunan zaptedilemez bir kulede çürüyen güzel prenses Fiona'yı getirirse Lord Farquad bataklığı Shrek'e geri getireceğine söz verdi.

Yukarı Bak 100

Score: 93%

52
4
9

Yukarı Bak

Orjinal İsmi: UP

Yapım yılı: 2009

Ülke : ABD

Bütçe: 175 Milyon Dolar

Hasılat: 735 Milyon Dolar

Süre: 96 dakika

Yukarı Bak Karl Fredriksen adlı yaşlı bir adamı anlatıyor. Çocukluğundan beri gezgin olmayı ve idolü Charles Manz'ın keşfettiği Paradise Falls'a gitmeyi hayal ediyordu. Çocukken, aynı şelaleyi ziyaret etmeyi hayal eden hayatının aşkı Ellie ile tanıştı. Ancak yıllar amansız bir şekilde geçti ve hayal olarak kaldı. Çok sevdiği eşi vefat ettikten sonra 78 yaşındaki Karl, ölen eşinin hayalini gerçekleştirmeye ve cennet şelalesine gitmeye karar verir. Her şeyin Ellie'yi anımsattığı evden çıkmak istemeyen yaşlı adam, binlerce balonu gazla doldurarak evini havaya kaldırır ve bir yolculuğa çıkar.

Vol.i 100

Score: 93%

51
4
10

Vol.i

Orjinal İsmi: WALL•E

Yapım yılı: 2008

Ülke : ABD

Bütçe: 180 Milyon Dolar

Hasılat: 521 Milyon Dolar

Süre: 98 dakika

Film Dünya'nın yaşanmaz hale geldiği ve insanların dünyadan ayrılmaya zorlandığı uzak  bir geleceği konu ediniyor. Dünyada kalan tek şey WALL-E robotu. WALL-E nin görevi dünyada çöpleri toplamak ve imha etmek. Yıllar geçtikçe, robotta, içindeki mekanizma için alışılmadık niteliklerin gelişmesine katkıda bulunan bir tür arıza meydana gelir. Bir defasında, WALL-E, çöp dağları arasında, ilgilenmeye başladığında  gerçek bir canlı bitki bulur. Kısa süre sonra, bir keşif robotu olan  Eva, insanların kendi gezegenlerinde işlerin nasıl olduğunu öğrenmek için  Dünya'ya gönderilir. Yalnızlığa dalmış olan WALL-E, Eve'ye aşık olur ve gözlerini ondan ala koyamaz. Ama Eve tamamen programına odaklanmış durumda ve WALL-E ona bitkiyi gösterdiğinde, onu alır ve Axiom'a geri döner. Artık yalnız kalmak istemeyen WALL-E, onu tekrar görmeyi umarak sevgilisinin peşine düşer.

Kung Fu Panda 100

Score: 92%

61
5
11

Kung Fu Panda

Orjinal İsmi: Kung Fu Panda

Yapım yılı: 2008

Ülke : ABD

Bütçe: 130 Milyon Dolar

Hasılat: 631 Milyon Dolar

Süre: 91 dakika

Barış Vadisi'nin ve tüm sakinlerinin yenilmez ve acımasız usta Tai Lung'dan kurtulması için en iyilerin arasından seçilen, garip, tembel ve sürekli aç olan Po isimli pandadır.

Efsanevi savaşçılarla yan yana kung fu ustalığının zirvesine uzun ve zorlu bir yolculuk yaptı. Kaplan, Maymun, Dua Eden Mantis, Engerek ve Turna. Kadim Parşömen'in sırrını kavrayacak fakat bunun için kendine inanaması gerekiyor.

Moana 100

Score: 92%

36
3
12

Moana

Orjinal İsmi: Moana

Yapım yılı: 20016

Ülke : ABD

Bütçe: 150 Milyon Dolar

Hasılat: 643 Milyon Dolar

Süre: 107 dakika

Pasifik Okyanusu'ndaki bir adada küçük bir kabile liderinin kızı olan korkusuz Moana, tam bir maceraperesttir ve tehlikeli bir deniz yolculuğuna çıkmaya karar verir.  Bir zamanlar güçlü yarı tanrı Maui ile birlikte, okyanusu geçmeleri, korkunç canavarlarla savaşmaları gerekecek.

Buz Devri 2 100

Score: 92%

24
2
13

Buz Devri 2

Orjinal İsmi: Ice Age 2 : The Meltdown

Yapım yılı: 2006

Ülke : ABD 

Bütçe: 80 Milyon Dolar

Hasılat: 660 Milyon Dolar

Süre: 91 dakika

Kılıç dişli kaplan Diego, mamut Manfred, kemirgen Scrat ve tembel hayvan Sid küresel ısınmadan kurtuldu. Bir yandan, serin  buz çölü gerçek bir su parkına dönüştü, burada ılık banyolar ve jetlerin gölgesi altında eğlenebilirsiniz. Ama bir sel doğrudan ana vadilerine doğru geliyor.

Artık sorumlu hayvanlar komşularını selden kurtarmak zorunda kalacaklar ki bu oldukça zor görünüyor çünkü erimiş kardan başka bir gemi inşa edecek hiçbir şey yok.

Kayıp Balık Nemo 100

Score: 91%

50
5
14

Kayıp Balık Nemo

Orjinal İsmi: Finding Nemo

Yapım yılı: 2003

Ülke : ABD

Bütçe: 94 Milyon Dolar

Hasılat: 895 Milyon Dolar

Süre: 101 dakika

Büyük Set Resifi'nin güzel tropikal sularının ortasında, Marlin adında bir palyaço balığı inzivaya çekiliyor. Tek oğlu Nemo'yu büyütüyor. Okyanus ve içinde var olan tehlikeler Marlin'i çok korkutur ve oğlunu mümkün olduğunca onlardan korur, ancak aşırı meraktan muzdarip olan genç Nemo, gerçekten yanında yaşadıkları gizemli resif hakkında daha fazla bilgi edinmek ister.

Nemo, ironik bir şekilde, kendisini evden uzakta bulduğunda ve hatta bir akvaryum yemeği olma tehdidiyle karşı karşıya kalınca Marlin, oğlunu aramaya başlar. Ancak Marlin, elbette, kahramanca bir kurtarıcı olmayacağını anlıyor ve aramada yardım istiyor.

Oyuncak Hikayesi 100

Score: 91%

49
5
15

Oyuncak Hikayesi

Orjinal İsmi: Toy Story

Yapım yılı: 1995

Ülke : ABD

Bütçe: 30 Milyon Dolar

Hasılat: 373 Milyon Dolar

Süre: 81 dakika

 

Her çocuk oyuncaklarını tek başına bıraktığında kendi işlerine baktıklarına inanır. Bu animasyon filmi, çocukların düşüncülerini canlandırmış.Filmin ana fikri, her oyuncağın sıkılmaktan, unutulmaktan, bir başkasıyla değiştirilmesinden korkmasıdır, çünkü varoluşlarının tüm varoluş nedeni sahiplerine mutluluk getirmektir.

İnanılmaz Aile 2 100

Score: 91%

43
4
16

İnanılmaz Aile 2

Orjinal İsmi: The Incredibles 2

Yapım yılı: 2018

Ülke : ABD

Bütçe: 200 Milyon Dolar

Hasılat: 1.242 Milyar Dolar

Süre: 118 dakika

İlk bölümdeki olaylardan sonra İnanılmaz Aile, gazetecilerin ilgisini çekti. Birdenbire büyüleyici Bayan Exceptional'ın televizyon ekranında kocasından çok daha iyi göründüğü ortaya çıktı. Bay Exceptional, artık daha çok evde kalıyor ve çocuklara bakmak zorunda. Ancak İnanılmaz Aile'nin sakinliğinin yeni ve güçlü bir düşman tarafından tehdit edildiği ortaya çıktığında aile sorunları arka plana atılmak zorunda kalacak.

Zootropolis 100

Score: 91%

42
4
17

Zootropolis

Orjinal İsmi: Zootopia

Yapım yılı: 2016

Ülke : ABD

Bütçe: 150 Milyon Dolar

Hasılat: 1.023 Milyar Dolar

Süre: 108 dakika

Büyük fillerden minik farelere kadar çeşitli hayvanların yaşadığı bir dünyada tavşan Judy Hopps, polis olma hayalinin peşinden gitmek için Zootopia'ya taşınır. Şehrin ilk tavşan memuru olan Judy, bir fark yaratmaya çalışır, ancak kısa süre sonra polis şefinin onu ciddiye almadığını keşfeder ve onu park yerini korumaya gönderir. Judy hayalinden vazgeçmez ve kayıp Emmit Otterton'u bulmaya karar verir. Patronla bir çatışmanın ardından, ona kendini kanıtlaması için bir şans vermeyi kabul eder. Kahraman, gizemi çözmek için tilki Nick ile bir araya gelir ve birlikte şehri sonsuza dek değiştirecek bir yöntem bulurlar.

Oyuncak Hikâyesi 2 100

Score: 91%

40
4
18

Oyuncak Hikâyesi 2

Orjinal İsmi: Toy Story 2

Yapım yılı: 1999

Ülke : ABD

Bütçe: 90 Milyon Dolar

Hasılat: 497 Milyon Dolar

Süre: 92 dakika

Andy adındaki çocuğun Kovboy woody isimli oyuncağı vardır. Woody Andy'nin en sevdiği oyuncağıdır. Fakat Woody, sinsi bir koleksiyoncu tarafından kaçırılınca   her şey değişir. Woody'nin Japon Oyuncak Müzesi'nin büyük bir meblağ ödemek istediği ve çok değerli bir oyuncak olduğu ortaya çıktı. Koleksiyoncunun evinde akrabalarını bulur. Bu sırada, Buzz Lightyear liderliğindeki oyuncaklar Woody'yi kurtarmaya gider.

6 Süper Kahraman 100

Score: 91%

30
3
19

6 Süper Kahraman

Orjinal İsmi: Big Hero 6

Yapım yılı: 2014

Ülke : ABD 

Bütçe: 165 Milyon Dolar

Hasılat: 657 Milyon Dolar

Süre: 105 dakika

Young Hiro Hamada, doğuştan bir mucit ve robot tasarlama konusunda dahi. Ağabeyi Tadashi ile birlikte, geleceğin San Francisco şehrinin Teknik Üniversitesi'nde en gelişmiş fikirleri hayata geçiriyorlar. Bir dizi gizemli olayın ardından arkadaşları kendilerini sinsi bir komplonun merkezinde bulur. Umutsuz olan Hiro, Baymax'ın neşeli ve iyi huylu deneysel robotunu kullanmaya karar vererek onu yenilmez bir savaş makinesine yeniden programlıyor.

ÖRÜMCEK ADAM: ÖRÜMCEK EVRENİNDE 100

Score: 90%

73
8
20

ÖRÜMCEK ADAM: ÖRÜMCEK EVRENİNDE

Orjinal İsmi: Spider-Man: Into the Spider-Verse

Yapım yılı: 2018

Ülke : ABD 

Bütçe: 90 Milyon Dolar

Hasılat: 375 Milyon Dolar

Süre: 117 dakika

Marvel sinematik evreninin aminasyon alanında bir yapımı olan Örümcek Adam: Örümcek Evreninde yapımının yönetmen koltuğunda Rodney Rothman, Peter Ramsey, Bob Persichetti oturmaktadır. 

Başrol oyuncuları arasında ise Shameik Moore, Jake Johnson ve Hailee Steinfeld bulunmakta. 1 saat 57 dakika süren film aile ve aksiyon kategorilerinde yer alıyor.

Filmin konusunda ise dünyayı kurtarmaya çalışan Miles Morales adında bir genç yer alıyor. Miles kendini işine adayan bir anne ve polis memuru bir babaya sahiptir. Çok yetenekli çocukların gittiği bir okula başlayan Miles Morales, amcası Aaron ile vakit geçirdiği bir günde kendisini ısıran bir örümcek ile hayatı tamamen değişir.

Artık özel yeteneklere sahip bir süper kahraman olan Miles, süper kahramana dönüşme yolculuğunda Peter Parker, Sipeder- Man Noir, Spider- Gwen, Spider- Ham gibi farklı evrenlerin süper kahramanlarından yardım alır. Kötülüğe karşı savaşmak için sorumluluk almaya niyet ettiğinde artık harekete geçmelidir.

İnanılmaz Aile 100

Score: 90%

55
6
21

İnanılmaz Aile

Orjinal İsmi: The Incredibles

Yapım yılı: 2004

Ülke : ABD

Bütçe: 92 Milyon Dolar

Hasılat: 631 Milyon Dolar

Süre: 115 dakika

Üyeleri zaten özelyetenekleri olan bir çok büyük sorunun çözüme kavuşturmuş fakat emekli olmuş ve sıradan dünyalıların olağanüstü hayatını yaşamayı tercih eden bir süper kahraman ailesinin hikayesi. Doğaüstü güçleri var ve dünyanın kötülüğü ile göreceli kolaylıkla başa çıkıyorlar.

Ama güzel bir gün, baba ve ailesi, süper kahramanların tozlanmış kostümlerini tekrar giymeli (ve bunun için acilen bu fazla kiloları vermesi gerekiyor) ve bir kez daha insanlığı gizemli bir kötü adamdan kurtarması gerekiyor.

Sevimli Canavarlar 100

Score: 90%

37
4
22

Sevimli Canavarlar

Orjinal İsmi:  Monsters, Inc.

Yapım yılı: 2001

Ülke : ABD

Bütçe: 115 Milyon Dolar

Hasılat: 528 Milyon Dolar

Süre: 92 dakika

İnsanlara muhtaç olan Sevimli Canavarlar, Canavarlar dünyası isimli farklı bir bir gezegende yaşamaktadırlar. Tek yapmaları gereken çocukları korkutmak çünkü çocukların çığlıklarından elektrik alarak yaşamlarını sürdürüyorlar.

Uzun metrajlı çizgi film, canavarların dünyasındaki krizleri ve hayatlarını anlatıyor. Ancak bir gün canavarların tüm barışçıl hayatı tehdit altındadır. Dünyalarına bir çocuk girer. Ve çocuklarla, canavarları bile getirebilecekleri çok fazla sorun var.

Karlar Ülkesi 100

Score: 90%

27
3
23

Karlar Ülkesi

Orjinal İsmi: Frozen

Yapım yılı: 2013

Ülke : ABD 

Bütçe: 150 Milyon Dolar

Hasılat: 1.280 Milyar Dolar

Süre: 102 dakika

 Karlar Kraliçesi'nin laneti sonucunda sonsuza dek sürecek bir kış mevsimi oluşur, üç korkusuz kahraman Prenses Anna, cesur Kristoff ve sadık geyiği Sven ülkeden dondurucu büyüyü kaldırabilecek Anna'nın kız kardeşi Elsa'yı bulmak için dağlara gider. Yol boyunca birçok heyecan verici sürpriz ve heyecan verici macera başlarından geçer. 

Kayıp Balık Dori 100

Score: 89%

40
5
24

Kayıp Balık Dori

Orjinal İsmi: Finding Dory

Yapım yılı: 2016

Ülke : ABD

Bütçe: 200 Milyon Dolar

Hasılat: 1.028 Milyar Dolar

Süre: 103 dakika

Muhteşem çizgi film Kayıp Balık Nemo'dan on üç yıl sonra, aynı yönetmenle aynı derecede ilham verici bir devam filmi var. Şimdi Nemo ve arkadaşları, aşırı unutkan mavi balık Dory'nin ailesini bulma çabasını konu ediniyor.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 100

Score: 88%

22
3
25

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2

Orjinal İsmi: How to Train Your Dragon 2

Yapım yılı: 2014

Ülke : ABD 

Bütçe: 145 Milyon Dolar

Hasılat: 621 Milyon Dolar

Süre: 105 dakika

Vikingler ve ejderhaların barışmasının üzerinden beş yıl geçti. Astrid, Snotlout ve diğer çocuklar adadaki popüler ejderha yarışlarında birbirleriyle yarışarak zaman geçirirken Hıçkıdık ve Dişsiz, bilinmeyen yerlerin haritasını çıkararak gökyüzünde yolculuk eder. Maceralarından biri, daha önce görülmemiş yüzlerce vahşi ejderhaya ve gizemli bir ejderha binicisine ev sahipliği yapan gizli bir buz mağarasının keşfine yol açtığında, iki arkadaş kendilerini dünyayı korumak için bir savaşın ortasında bulur.

Buz Devri 3 : Dinozorların Şafağı 100

Score: 88%

21
3
26

Buz Devri 3 : Dinozorların Şafağı

Orjinal İsmi: Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Yapım yılı: 2009

Ülke : ABD 

Bütçe: 90 Milyon Dolar

Hasılat: 866 Milyon Dolar

Süre: 94 dakika

"Buz Devri 3" olayları ile çizgi filmin ana karakterlerinin hayatında bazı değişiklikler oldu. Mamutlar Manfred ve Ellie yavrularının doğumunu bekliyorlar; kılıç dişli kaplan Diego, arkadaşlarının yanında çok "yumuşak" olup olmadığını merak etti; Kendi kabilesini yaratma arzusuyla çıldıran tembellik Sid, birkaç dinozor yumurtası çalmaya karar verdi. Sid'i kurtarmaya giden arkadaşları, kendilerini buzun altında gizlenmiş gizemli bir bitki dünyasında bulurlar, burada dinozorlar ve sert bir ortamla karşılaşırlar ve ayrıca bir dinozor avcısı olan Buck adında bir gelincikle tanışırlar.

Sıçan sincap Scrat (yine kazara küresel bir sorunun hatası haline gelen ve dinozorların dünyasına giden yolu açan) hala cevizini kovalıyor, ancak bu sefer bir rakibi var, fare sincap Scratty, ancak aynı zamanda fındık için  kavga etselerde birbirlerine aşık olurlar.

Ayı Paddington 2 100

Score: 87%

40
6
27

Ayı Paddington 2

Orjinal İsmi: Paddington 2

Yapım yılı: 2017

Ülke : İngiltere , Fransa , ABD , Çin , Kanada

Bütçe: 40 Milyon Dolar

Hasılat: 227 Milyon Dolar

Süre: 103 dakika

Büyüleyici ve iyi yetiştirilmiş ayı Paddington, Londra'daki bir antika dükkanında benzersiz bir antika kitap bulur. Kitabı almak için Paddington para biriktirmeye başlar, sonunda kitabı alacak parayı biriktir ve kitabı satın alır. Fakat kötü bir durum olur ve kitap çalınır Paddington için bu kitabı bulmak çok önemlidir ve kitabı çalanın peşine düşer.

Oyuncak Hikayesi 4 100

Score: 87%

20
3
28

Oyuncak Hikayesi 4

Orjinal İsmi: Toy Story 4

Yapım yılı: 2019

Ülke : ABD 

Bütçe: 200 Milyon Dolar

Hasılat: 1073 Milyar Dolar

Süre: 100 dakika

Space Ranger Baz Lightyear, Cowboy Woody, Spiral the Dog, Tyrannosaurus Rex ve tüm oyuncak ekibi bir araya geldi ve daha önce hiç olmadığı kadar maceraya hazır. Andy üniversiteye gittiğinden beri, oyuncaklar yeni sahipleri Bonnie'nin evine yerleşti. Okuldaki ilk gününde, Bonnie kendine çöpe atılan yeni bir Wilkins oyuncağı yaptı; bu, kovalamacalarla seyahat etmek, yeni oyuncaklarla tanışmak, bazı eski arkadaşlarıyla tanışmak ve hatta romantik bir hikaye için bir yer olacak bir dizi etkinliğin başlangıcını işaret etti.

Demir Dev 100

Score: 86%

37
6
29

Demir Dev

Orjinal İsmi: The Iron Giant

Yapım yılı: 1999

Ülke : ABD

Bütçe: 50 Milyon Dolar

Hasılat: 32 Milyon Dolar

Süre:86 dakika

Kalabalık olmayan bir Amerikan kasabasının sakinleri, devasa bir nesnenin kör edici parlamasına ve düşüşüne tanık olur. Birkaç gün sonra, Hogarth Hughes adında küçük bir çocuk, uzak bir kozmik galaksiden Dünya'ya uçan dev bir robotu bulur.

Korkunç görünümüne rağmen, uzaylı misafir en nazik yaratık olarak ortaya çıkıyor. Onunla cesur çocuk arasında gerçek bir dostluk kurulur. Ancak robotun varlığını öğrenen hükümet ve ordu, uzaylıyı yok etmeye karar verir. Hogarth, çelik devi kurtarabilecek tek kişidir.

Çılgın Hırsız 100

Score: 86%

25
4
30

Çılgın Hırsız

Orjinal İsmi: Despicable Me

Yapım yılı: 2010

Ülke : ABD , Fransa

Bütçe: 69 Milyon Dolar

Hasılat: 543 Milyon Dolar

Süre: 95 dakika

Görünüşü çirkin ve korkunç olan fakat çok nazik biri olan Gru oluşturduğu köleler ordusunun yardımı ile Dünya'nın uydusu olan Ay'ı çalarak dünyanın en kötüsü olduğunu ispatlamayı düşünüyor. Fakat Gru bu düşünceye sahip tek kişi değil ve Gru'nun rakipleri yüksek teknolojiyi de kullanmakta. Ayrıca Gru'nun bakmak zorunda olduğu 3 çocuk bulunması işini bir hayli zorlaştıracak.

Ölü Gelin 100

Score: 85%

28
5
31

Ölü Gelin

Orjinal İsmi: Corpse Bride

Yapım yılı: 2005

Ülke : ABD , İngiltere

Bütçe: 40 Milyon Dolar

Hasılat: 117 Milyon Dolar

Süre: 77 dakika

Olay 19. yüzyıldan kalma bir Avrupa köyünde geçiyor. Genç bir adam olan Victor, karanlığın güçleri tarafından yeraltı dünyasına sürüklenir ve gizemli Gelin Cesedi ile evlenirken, gerçek hayatta nişanlısı Victoria normal dünyada nişanlısını bekler. Ortada 2 gelin vardır fakat Victor bunlardan biri seçmek zorundadır.

Aslan Kral 100

Score: 84%

41
8
32

Aslan Kral

Orjinal İsmi: The Lion King

Yapım yılı: 1994

Ülke : ABD

Bütçe: 45 Milyon Dolar

Hasılat: 763 Milyon Dolar

Süre: 88 dakika

Görkemli Aslan Kral Mufasa, Simba adında bir varis doğurur. Kıskanç amcası Scar'ın entrikalarının kurbanı olur. Simba kaybın, ihanetin ve sürgünü kimin yaptığını öğrenir. Zorlu bir mücadelede, gerçek bir Kral olmanın ne anlama geldiğini anlayarak "Yaşam Çemberi" ndeki hak ettiği yeri geri kazanır.

Coco 100

Score: 84%

42
8
33

Coco

Orjinal İsmi: Coco

Yapım yılı: 2017

Ülke : ABD

Bütçe: 175 Milyon Dolar

Hasılat: 807 Milyon Dolar

Süre: 105 dakika

12 yaşındaki Miguel, bir Meksika köyünde ayakkabıcı bir ailede yaşıyor ve gizlice müzisyen olmayı hayal ediyor. Gizlice çünkü ailede müzik bir lanet olarak kabul ediliyor. Miguel'in büyük büyükbabası, büyük-büyükannesi terk ettiğinde, artık Miguel'in barış içinde yaşamasına izin vermeyen bir rüya uğruna. O zamandan beri ailede müzikle uğraşmamak, dinlememek ve hatta sözcüğünü bile kullanmamak bir tabu haline geldi. Miguel, kendisi ile şu anda merhum olan en sevdiği şarkıcı Ernesto de la Cruz arasında henüz isimlendirilmemiş  bir bağlantı olduğunu keşfeder. Çocuk, atalarının ruhlarıyla tanıştığı Ölüler Ülkesi'ndeki idolüne gider. Miguel orada, onun rehberi olan Hector adında (iskelet kılığında) bir hileci ruhla tanışır. Birlikte de la Cruz'u aramaya koyuldular.

Lego Filmi 100

Score: 83%

29
6
34

Lego Filmi

Orjinal İsmi: The LEGO Movie

Yapım yılı: 2014

Ülke : ABD , Danimarka , Avustralya

Bütçe: 60 Milyon Dolar

Hasılat: 468 Milyon Dolar

Süre: 100 dakika

Plastik dünyasında herkes plastik işi ile meşgul, her şey plana göre gidiyor ve sıradan Lego yapımcısı Emmet  kendisi için artık bu dünyada her şeyin yolunda olduğunu düşünüyor. Ancak bir gün, tüm Lego evrenini birbirine yapıştırmayı planlayan kötü bir Lego diktatörüne karşı kampanyaya katılmak zorunda kalacak.

Oyuncak Hikayesi 3 100

Score: 82%

28
6
35

Oyuncak Hikayesi 3

Orjinal İsmi: Toy Story 3

Yapım yılı: 2010

Ülke : ABD

Bütçe: 200 Milyon Dolar

Hasılat: 1.066 Milyar Dolar

Süre: 103 dakika

Andy artık büyümüştür ve başka bir şehirdeki üniversiteye gitmek için hazırlık yapmaktadır. Andy artık büyüdüğü için oyuncaklarıyla oyun oynamayı neredeyse bırakmış durumda. Andy gideceği şehre Woody'i götürmeyi düşünüyor ve diğer oyuncakları ise çatı katına kaldırıyor. Çatı katına kaldırılan oyuncaklar kendilerinin çöpe atılacağını düşünmesi nedeniyle kaçmaya çalışırlar. Woody çöpe atılmayacaklarını bilmektedir ve diğer oyuncakları ikna etmek zorunda.

Kuzular Firarda 100

Score: 77%

17
5
36

Kuzular Firarda

Orjinal İsmi: Shaun the Sheep Movie

Yapım yılı: 2014

Ülke : İngiltere , Fransa , ABD

Bütçe: 25 Milyon Dolar

Hasılat: 106 Milyon Dolar

Süre: 81 dakika

Küçük bir koyun çiftliğinin huzurlu yaşamı, yorulmaz Koyun Shaun'un yaptığı bir şaka sonucu çitlik sahibi gecenin sonunda kendini büyük bir şehirde bulur. Koyun Shaun ve çiftlikteki arkadaşlarının istediği şey özgürlük olmasına rağmen şehre gidip çiftlik sahiplerini bulmak isterler. İnsan kılığına girerek sahiplerini bulmak için şehre giderler ve şehirde hayatlarının en eğlenceli ve destansı maceraları onları beklemektedir.

Ratatuy 100

Score: 75%

15
5
37

Ratatuy

Orjinal İsmi: Ratatouille

Yapım yılı: 2007

Ülke : ABD

Bütçe: 150 Milyon Dolar

Hasılat: 623 Milyon Dolar

Süre: 111 dakika

Rats Remy'nin diğer farelerden farklı olarak aşçılık merakı vardır.  Remi, kendisini anlamayan ve yemek pişirme hobisini kabul etmeyen akrabalarıyla birlikte yaşıyor. Remi kendini tesadüfen lüks bir restoranın mutfağında bulduğunda, şansını denemeye ve becerilerini test etmeye karar verir. Fakat büyük bir sorunu vardır. İnsanlar farelerden iğrenmektedir.

Kubo ve Sihirli Telleri 100

Score: 74%

17
6
38

Kubo ve Sihirli Telleri

Orjinal İsmi: Kubo and the Two Strings

Yapım yılı: 2016

Ülke : ABD , Japonya

Bütçe: 60 Milyon Dolar

Hasılat: 77 Milyon Dolar

Süre: 101 dakika

Kubo, babasını hiç görmemiş sıradan bir çocuktur. Annesi babasının birçok başarı sergileyen harika bir samuray olduğunu anlatmıştı. Kubo'nun hayatı geçmişten gelen bir ruh ile değişir. Çünkü geçmişten gelen ruh yine geçmişte kalmış kan davasını gün yüzüne çıkardı.

Köpek Adası 100

Score: 65%

13
7
39

Köpek Adası

Orjinal İsmi: Isle Of Dogs

Yapım yılı: 2018

Ülke : Almanya , ABD

Bütçe: Bilinmiyor

Hasılat: 64 Milyon Dolar

Süre: 101 dakika

Megasaki City'de tüm köpekler toplanarak şehrin çöplerinin biriktiği bir yere götürülür. Köpekler arasında 12 yaşındaki Atari Kobayashi'nin köpeği olan Spots'ta bulunuyor. Atari köpeğinin gittiği çöplüğü öğrenerek köpeğini aramak için çöplüğe gider. 

Kabakçığın Hayatı 100

Score: 65%

11
6
40

Kabakçığın Hayatı

Orjinal İsmi: Ma Vie De Courgette

Yapım yılı: 2016

Ülke : İsviçre , Fransa

Bütçe: 8 Milyon Dolar

Hasılat: 5.6 Milyon Dolar

Süre: 66 dakika

Dokuz yaşındaki Courgette (Kabak) annesiyle birlikte yaşamaktaydı. Gerçek ismi farklı olsada o Courgette ismini kullanmayı tercih etmektedir. Annesinin ölmesinin ardından yetimhaneye yerleştirilen Courgette, yetimhaneden ve diğer çocuklardan nefret eder. Polis  Raymond özellikle Courgette ile ilgilenir ve zamanla alışmaya başlar.

  • Miras (visitor)
    2020-11-06

    0

    Ters Yüz çocuklara olumlu düşünceyi anlatmak için en iyi animasyon filmi olduğunu düşünüyorum.