En İyi Android Emülatörler

By Kamil | Posted in Yazılım | Views
En İyi Android Emülatörler

İster uygulama geliştiricisi olun ister oyun oynarken klavye ve maus ile oynamak isteyin. İki durumda da anroid emülatöre ihtiyacınız vardır. Özellikle son yıllarda oyunların bilgisayar versiyonlarının olmayıp andorid veya ios sürümleri olması anroid emülatörlere olan ihtiyacımızı daha arttırmış durumda.


GameLoop 100

Score: 91%

22
2
1

GameLoop

Pubg'nin geliştiricisi olan Tencent  tarafından geliştirilen emülatör. Pubg tutukunlarının vazgeçilmez emülatörü halindedir. Geliştiricisi aynı olduğu için Pubg'ye has emülatör destek boşuna olmaz galiba. GameLoop android emilatör tabi ki sadece Pubg için değil bunun yanında bir çok oyunda en iyi performansı ala bileceğiniz emilatördür.

LDPlayer 100

Score: 89%

25
3
2

LDPlayer

LDPlayer özellikle oyun tutkunları için bir çok kolaylık sağlıyor.Android Nougat 7.1 çalıştıran bir Android emülatörüdür.İyi klavye haritalama kontrolleri, çoklu örnek, makrolar, yüksek FPS ve grafik desteği dahil olmak üzere oyun odaklı özelliklere sahiptir. Ayrıca neredeyse her ay güncellenerek kendisini yeni tutuyor. LDPlayer ücretsiz Android Emülatördür.

 

Bluestacks 100

Score: 87%

21
3
3

Bluestacks

Bluestacks belkide andorid emülatörler arasında en tanınır olanıdır.  Bunun birkaç nedeni var. Yeni başlayanlar için Windows ve Mac ile uyumludur. Aynı zamanda, hala düzenli güncellemeler alan gerçekten iyi çalışan ilklerden biriydi. Emülatör, mobil oyuncuları hedefliyor. Bluestacks kötü tarafı ise bazen bilgisayarınızı haddinden fazla yorarak kilitlenmelere neden olabiliyor.

Nox 100

Score: 75%

9
4
4

Nox

Nox, bir diğer uygulama yönetimi veya oyun için tercih edilen android emülatördür. Oyuncuların tercih etmesi için özellikle tuş kombinasyonunu detaylı şekilde eşleştirme olanağı sağlıyor.

MEmu 100

Score: 71%

13
5
5

MEmu

MEmu, özellikle oyuncuların tercih ettiği bir emilatördür. En büyük özelliklerinden biri Amd ve İntel işlemcileri desteklemesi. Ek olarak, Android Jelly Bean, Kit Kat ve Lollipop'u destekler. Hatta birden fazla oyun veya test özelliği için aynı anda birden fazla örneği çalıştırabilirsiniz. 

Bliss OS 100

Score: 67%

10
6
6

Bliss OS

Biliss Os'un belkide en büyük özelliği usb aracılığı ile çalışıyor olmasıdır. Hem normal emülatör gibi kurulabiliryor hemde usb ile bilgisayarınızı sadece android olarak çalıştırabilirsiniz. Ayarları biraz karışık gelebilir.

Phoenix OS 100

Score: 64%

7
5
7

Phoenix OS

Phoenix OS android emülatörü hem oyuncular için hemde geliştiriciler için çok iddialı. Andorid emülatör olmasına karşın masaüstü kullanımı için oldukca başarılı.Play sotreye sahip olan Phoenix OS güncelleme konusunda biraz yavaş kalıyor.

Genymotion 100

Score: 33%

4
9
8

Genymotion

Genymotion emülatörü genellikle geliştiriciler tercih eder. Uygulamaları çeşitli cihazlarda test etmenizi sağlar. Uygulamayı, ihtiyaçlarınızı karşılamaya yardımcı olması için Android'in çeşitli sürümlerine sahip çeşitli cihazlar için yapılandırabilirsiniz. Örneğin, Android 4.2 ile bir Nexus One veya Android 6.0 ile bir Nexus 6 çalıştırabilirsiniz. Sanal cihazlar arasında istediğiniz zaman kolayca geçiş yapabilirsiniz.

 • Murat Evlat (visitor)
  2020-11-01

  0
  LDPlayer (eba ve zoom için en iyi emülatör) Gerçek bir emülatör play storeden indiremiyeceğiniz uygulama yok. Fazla yük bilgisayarı fazla kasmıyor. Eba ve zoom için en iyi uygulama olabilir. Oyun için çok uygun değil. GameLoop (Gelişmiş oyunlar için en iyi emülatör) Uygulama açısından çok gelişmiş değil fakat oyun için en iyi emülatör. Android Studio (Geliştiriciler için en iyi emülatör) Ne oyun de diğer uygulamaları çok performanslı bir şekilde kullanmanız mümkün değil. Ayrıca ciddi bilgisayarınızı zorlayan bir işlemci yükü bulunur. Fakat uygulama geliştirmek için en iyi emülatördür.
 • Veres (visitor)
  2021-01-08

  0

  Daha önce Bluestacks kullanıyordum bilgisayarı kasıyor ve bir çok uygulamaya artık play storeden indiremez oldu. LDPlayer kullanmaya başladım şuan için normal uygulamalar açısından bir sorun yok. Oyun pubg oynuyorum bunun içinde oyunun üreticisi tarafından sunulan GameLoop oyun için en iyisi.

  • Balma (visitor)
   2021-01-11

   Peki neden iki adet emülatör kullanıyorsunuz Ld player ile pubg oynanmıyor mu?

  • Veres (visitor)
   2021-01-26

   Aslında Lplayer oyun içinde kullanılabilir fakat ben pubg oynadığım için tuş yapısı çok iyi değil birde galiba Gameloop kendi emülatörü olduğu için oyun başlangıçlarında daha hızlı eşleştirme oluyor.