En İyi Navigasyon Uygulaması

By savin | Posted in Yazılım | Views
En İyi Navigasyon Uygulaması

Günümüzde navigasyon programları hayatımızı oldukça kolaylaştırdı. Artık navigasyon programlarına sadece bilmediğimiz veya az bildiğimiz yabancı yerleşim yerlerinin yanında yaşadığımız şehirlerde bile yoğun şekilde kullanmaktayız. Bu durumda onlarca navigasyon programı var peki hangisi bize en uygunu?


Google Maps 100

Score: 95%

19
1
1

Google Maps

Google maps sadece bir navigasyon programın daha ötesi anlık trafik bilgisi, toplu taşıma rotası oluşturabiliyor. Çevrim dışı da çalışabilen google haritalar daha sayamayacağımız onlarca özelliği bulunmakta.

 

Yandex Harita 100

Score: 94%

16
1
2

Yandex Harita

Rus merkezli olan yandex ülkemizde de aktif hizmetleri mevcut bunların başında belkide navigasyonu geliyor. Özellikle Türkiye de ilk trafik yoğunluklu rota planlayıcısı olması nedeniyle çok tercih edilmiştir. Google haritalara benzese de kullanım olarak daha eski navigasyon arayüzü olması nedeniyle daha kolay bir kullanımı söz konusu

Waze 100

Score: 92%

13
1
3

Waze

Waze, Google gibi gerçek zamanlı trafik verilerini kullanır . Waze sizi trafik, polis tuzakları, hız kamerası vb. hakkında bilgilendirir. Üstelik eğlenceli arayüzü sayesinde Waze'i rahatlıkla kullanabilirsiniz. Güzerhahınız da bir kaza olursa, Waze size gidecek başka bir yol gösterir. Bu sayede vaktinizi boşa harcamazsınız.

Roadtrippers 100

Score: 83%

11
2
4

Roadtrippers

Eğer bir gezi planlamak istiyorsanız Roadtrippers size en uygun olan navigasyon programı olabilir. Restoranlar, tarhi yerler, parklar ve diğer gezilecek yerler ile ilgili önerilerde bulnan Roadtrippers gezinizi kolaylaştırır. Ayrıca diğer cihazlarınızla senkronize edilebilmesi nedeniyle daha önce gittiğiniz yerleri kaydetmenizi sağlar.

 

Sygic GPS 100

Score: 83%

16
3
5

Sygic GPS

Sygic GPS çevrim dışı çalışabilir olması ve daha önceden bilgisayar da dahil olmak üzere başka bir cihazdan rota oluşturabilir ve bu rotayı telefonunuzla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bir grup olarak bir gezi planlıyorsanız grubunuz daki tüm üyelerle rotayı paylaşabilir ve beraber rotayı düzenleyebilirsiniz. Ayrıca görüntülü olarak yönlendirme yapabiliyor yani kameranız açıkken nereden gideceğinizi görsel olarak gösterebiliyor.

BackCountry Navigator 100

Score: 80%

9
2
6

BackCountry Navigator

BackCountry Navigator tamamen ücretli olan bir navigasyon programı. Genel özelliği topografik haritalar sunması genellikle kampçılar tarafından tercih edilen bir uygulamadır.

Apple Haritaları 100

Score: 79%

12
3
7

Apple Haritaları

Apple Haritalar'da bazı hatalar vardı, ancak Apple mühendisleri bu hataları düzeltmek için çalıştı. Artık Apple Haritalar'ı güvenle kullanabilirsiniz. Dahası, diğer uygulamalardan farklı olarak, doğru şeridi, 3B haritaları  ve yol kenarındaki tüm turistik yerleri seçmek için Siri'yi tavsiye ve sesli komut girişi için kullanabilirsiniz  . Ayrıca arabanızı park ettiğiniz yerde de  bulabilirsiniz . Apple Haritalar'ın en iyi navigasyon uygulamalarından biri olmasının nedeni budur  .

Komoot 100

Score: 78%

8
2
8

Komoot

Eğer bir bisiklet tutkunu iseniz kesinlikle telefonunuzda bulunmasını tavsiye ederim ki zaman Komoot'un hitap ettiği kitlede bisiklet sporcuları ve kampçılardır. Yol hakkında yolun yapısı hakkında bilgi veren uygulama ile size en uygun rotayı tercih edebilirsiniz.

    Yorum Yapılmamış

    İlk yorumu sen yapmaya ne dersin?