En İyi Çiğ Köfte Markaları

By top10 | Posted in Gıda | Views
En İyi Çiğ Köfte Markaları

10-15 yıl önce sayıları hızla artan çiğ köfte satış noktaları gördüğü ilgi nedeniyle günümüzde de hızla artmaya devam ediyor. İşyelerinin artmasının yanında birbirinden farklı markada karşımıza çıkıyor. Artık etli çiğ köfte hazır satışının yasak olması nedeniyle etsiz olarak satışı yapılıyor. Peki ama hangi çiğ köfte markası daha kaliteli hangisi hakkında nedersiniz?


Battalbey Çiğ Köfte 100

Score: 79%

79
21
1

Battalbey Çiğ Köfte

Battalbey Çiğ Köfte 2003 yılında İstanbul da kurulmuştur. Günümüzde binin üzerinde bayisi bulunmaktadır.

Oses Çiğ Köfte 100

Score: 78%

113
32
2

Oses Çiğ Köfte

Oses çiğ köfte Osman Yaşar tarafından kurulmuştur. Seyyar satıcılıktan günümüze kadar ulaşan Oses çiğ köfte günümüzde Türkiye deki önde gelen markalardan biridir. Sadece yurt içinde değil Avrupada da geniş bir bayi ağı bulunmakta.

Çiğköftem 100

Score: 77%

57
17
3

Çiğköftem

Türkiye genelinde ve yurt dışında açmış oldukları bayilikleri ile oldukça tanınan bir marka haline gelen Çiğköftem globalleşme yolunda emin adımlar ile ilerlemektedir.

Çiğköftenin lezzetini dünyaya tanıtmayı başaran firma, UFRAD franchise derneğinin 2017 de verdiği ‘Yurt dışı açılım ödülü’ ne layık görülmesinin yanı sıra, lezzet bakımından da beğenilerek üstün lezzet ödülüne hak kazanmıştır.

Çalışma prensibi olarak benimsemiş oldukları yüksek kalite prensibinden taviz vermeyerek bu standart ölçüleri dahilinde hizmette bulunmaya devam etmektedir.

Ürünlerinin içerisinde, koruyucu madde, lezzet vermesi için kullanılan herhangi bir ürün, kıvam artırıcı madde ve benzer şekilde bulunan katkı maddeleri kullanılmamaktadır.

Üretici bayilik anlayışı sergileyerek kendisine bağlı bulunan bayilerinde çiğköftenin günlük, taze ve katkısız olarak imal edilmesini sağlayan ender markalar arasında yerini almış durumdadır. Göstermiş olduğu azami gayret ve çabaları neticesinde çiğköfte sektöründe önder bir konuma sahip olan firma, uluslararası alanda dahi bu başarısını sürdürmeye devam etmiştir.

Kazanmış olduğu tecrübeleri beraber çalıştığı yatırımcılarına da aktararak kazanırken kazandıran bir kuruluş olarak ticari hayatına başarılı bir şekilde devam etme gayreti içerisindedir.

Elazığlı Çiğ Köfteci Ahmet Usta 100

Score: 76%

34
11
4

Elazığlı Çiğ Köfteci Ahmet Usta

Çiğ köfte deyince akla gelen isimlerden bir tanesi Elazığlı çiğ köfteci Ahmet usta olup, çiğköfte sektörünün gelişmesine katkı sağlayan isimlerden bir tanesidir. Bol acılı çiğköfteleri ile rakiplerini geride bırakmayı başarmış bir markadır.

Çiğköfteci Gakkoş Usta 100

Score: 76%

35
11
5

Çiğköfteci Gakkoş Usta

Yapmış olduğu çiğ köfte lezzeti ile kendine hayran bırakan çiğ köfteci Gakkoş usta sunmuş olduğu son derece lezzetli çiğ köftelerinin yanı sıra turşu ve bol yeşillik ikramı ile sevilen ve aranılan tat ve lezzet olarak bu alanda hizmet sunan başarılı markalar arasında yer almaktadır.

Lagash Çiğköfte 100

Score: 76%

38
12
6

Lagash Çiğköfte

Çiğ köfteyi etsiz olarak hazırlayarak müşterisinin beğenisine sunan Lagash çiğ köfte etsiz yapılan çiğ köfte fikrini ortaya çıkarıp uygulayan ve ürünün lezzetiyle müşterilerinin beğenisini kazanan bir marka olmayı başararak bu sektörde kendilerine önemli bir yer edinmiş iyi bir marka haline gelmeyi kendisine amaç edinmiştir.

Meşhur Adıyaman Çiğköftecisi 100

Score: 75%

72
24
7

Meşhur Adıyaman Çiğköftecisi

Marka kendi adından daha çok kurucu olan Ömer AYBAK ismi ile bilinmektedir.  Küçük bir iş yerinde çiğ köftecilik yapan Ömer Aybak 2005 yılında ilk üretim tesisini açarak şubeleşme girişimini başlattı. Günümüzde Türkiye'nin tüm şehirlerinde faliyetlerini sürdürürken bayi ağını genişletmeye devam ediyor.

Çiğköfteci Ömer Usta 100

Score: 75%

62
20
8

Çiğköfteci Ömer Usta

Çiğköfteci Ömer Usta'nın ne zaman kurulduğu ve bayi sayısı hakkında herhangi bir bilgi bulamasakta internet sitesinde sektöre girişi ile ilgili dikkat çekici bir bilgi yer alıyor.

"Ömer Ustanın kendi lokantasında müşterilerine sunduğu çiğ köfte oldukça büyük bir beğeni kazanmıştır. Bunun üzerine Ömer Usta kazanmış olduğu birikimlerin de sonucuyla bir çiğ köfte üretim tesisi kurmuştur."

İstanbul Çiğköfte 100

Score: 75%

41
13
9

İstanbul Çiğköfte

En iyi çiğ köfteciler arasında yer kazanan İstanbul çiğ köfte oldukça sevilen ve beğenilen markalar arasında yer alırken, çiğköfteye yeni bir bakış açısı kazandırarak çiğ köfte isteyen müşterileri için çiğ köfte matik geliştirmiş ve bu sektörde kendine oldukça iyi bir yer edinmiştir.

Komagene 100

Score: 74%

75
27
10

Komagene

2005 yılında İstanbul da çiğ köfte üretimi yapmaya başlayan Komagene Türkiye de ilk kez soğuk zincir alt yapısı ile bayilerine dağıtım gerçekleştirmektedir. 4200 metre kare gibi devasa bir üretim tesisi bulunan firma yeni bayiler açmaya devam ediyor.

Çiğ Köfteci Sırrı Usta 100

Score: 74%

27
9
11

Çiğ Köfteci Sırrı Usta

Çiğ köftesinin lezzeti ile isim kazanan çiğ köfteci Sırrı usta bu muhteşem tat ile büyük bir müşteri kitlesi edinmiş durumda. Bu güzel lezzeti bir tadan adeta hayran kalıyor ve tadıyla, lezzetiyle aranılan ve talep edilen markalar arasında yer almayı başarmış gözüküyor.

Mehmet Usta İkram Çiğköfte 100

Score: 74%

25
9
12

Mehmet Usta İkram Çiğköfte

Sevilerek yenen Mehmet usta ikram çiğ köfte oldukça lezzetli bir tada sahip olması nedeni ile tercih edilen ve müşterileri tarafından beğenilen markalar arasında kendine yer bulmuştur.

Tatlıses Çiğ Köfte 100

Score: 72%

50
19
13

Tatlıses Çiğ Köfte

İbrahim Tatlıses'in bir girişimi olan Tatlıses Gıda nın bir markası olan Tatlıses Çiğ Köfte 2010 yılında kuruldu. 

 • Adem Fura (visitor)
  2020-11-30

  1
  Markaların hepsi aynı aslında tek farkı kullandıkları baharatların farklılığı. En iyi çiğköfte evde yaptığın etli çiğ köftedir.
 • Gara (visitor)
  2021-03-02

  1

  Ben çiğköfte'yi dürüm olarak yemeyi severim. Fakat şunu fark ettim markanın neredeyse hiç bir etkisi yok. Aynı markaları farklı şubelerden yediğim çiğ köfte dürümleri birbirinden çok farklı. Kısaca marka değil şube önemli

 • Mehmet Söğüt (visitor)
  2020-11-17

  0
  Komageneyi beğeniyorum fakat marka aynı olsa da farklı yerlerden aldığım çiğ köfteler de farklılık bulunuyor nedenini anlamadım. Sırf bu yüzden 5 km fazladan yol yaparak eski iş yerimin bulunduğu yerdeki komageneye gidiyorum
 • Burak (visitor)
  2021-02-17

  0

  Lagash Çiğköfte'nin son sıralarda olmasına şaşırdım benim en çok sevdiğim çiğköfte markasıdır demekki sadece ben seviyormuşum.

 • ferdi (visitor)
  2021-02-28

  0

  Bana göre İstanbul Çiğköfte en iyisi ikincisi ise Komagene

 • Daha Fazla Yorum