En iyi ücretsiz ekran videosu çekme programları

By ttt | Posted in Yazılım | Views
En iyi ücretsiz ekran  videosu çekme programları
Ücretsiz ekran kaydediciler son yıllarda çok yol kat etti ve artık ekranınızda olup biten her şeyi tamamen ücretsiz ve sinir bozucu sınırlamalar olmaksızın yakalayabilen çok etkileyici programlar var.

OBS Studio 100

Score: 93%

27
2
1

OBS Studio

Eğer oyun videosu çekiyorsanız, OBS Studio sizin için bu işlemi kolayca yapabilir.. OBS Studio, video sayısı veya uzunluğu konusunda herhangi bir kısıtlama olmaksızın hem akışı hem de yüksek tanımlı kaydı destekler. Twitch veya YouTube dan canlı yayın yapabilir, projeleri kaydedebilir ve daha sonra geri izleyebilir veya çekimlerinizi FLV formatında kodlayabilir ve bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. 

OBS Studio, doğrudan grafik kartınızdan kayıt yapabildiğinden, kaydı kontrol etmek için özelleştirilebilir kısayol tuşlarıyla tam ekran modun da çalışan oyunları yakalayabilir (diğer birçok ekran kaydedici yalnızca oyun pencereli ise kayıt yapabilir). OBS Studio ayrıca gelişmiş performans için çok çekirdekli CPU'lardan tam olarak yararlanabilir ve 60FPS'de (veya daha yüksek) kayıt yapabilir.

Kurulumu biraz zaman alması ve kullanımı öğrenmesi biraz zor olması dezavantajları.

OBS Studio'yu indirmek için tıklayın.

FlashBack Express 100

Score: 88%

24
3
2

FlashBack Express

Ücretli bir programın ücretsiz sürümü olmasına rağmen, FlashBack Express yaptığı kayıtlar üzerine filigran koymuyor ve zaman sınırlamasıda yok. Ve hatta bir çok ücretli programa ücretsiz sürümü ile rekabet ediyor. Ayrıca kullanımının da oldukça kolaydır.

Kayıt olarak tam ekran, bir pencere veya seçilen bölümün kaydını yapabilir. Ve aynı zamanda web kamerası ile de kayıt üzerin de gösterebilirsiniz. Kayıt sonrası ücretsiz versiyonda kesme işlemi yapabilir ve dilerseniz youtube kanalınıza dilerseniz bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

 FlashBack Express'i indirmek için buradan ulaşabilirsiniz. Açılan sayfanın orta bölümünde bulunan "get express - free" bölümünden ücretsiz versiyonu indirebilir dilerseniz ücretli sürümün 10 günlük demosunu indirebilirsiniz.

Apowersoft 100

Score: 88%

22
3
3

Apowersoft

Bir sunum ve yazılım tanıtımı  kaydetmek istiyorsanız, Apowersoft Ücretsiz Çevrimiçi Ekran Kaydediciyi deneyebilirsiniz. Bu tarayıcı tabanlı olduğu için bilgisayarınız da yüklü olan oyunlarınızın videosunu çekmek için uygun değil ama diğer tüm görevler için iyi bir ekran videosu kaydecisidir.

Apowersoft Ücretsiz Çevrimiçi Ekran Kaydediciyi ilk kez kullandığınızda, küçük bir başlatıcı uygulaması indirmeniz istenecektir. Daha sonra, çoğu masaüstü ekran kayıt yazılımında bulacağınızdan daha fazla seçeneğe sahip bir kontrol çubuğu sağlanacaktır. Masaüstünüzden veya web kameranızdan çekim yapabilir ve PC'nizden, mikrofonunuzdan veya her ikisinden de ses kaydı yapabilirsiniz.

Tüm ekranı kaydedebilir, bir alanı manuel olarak seçebilir veya önceden ayarlanmış çözünürlüklerden birini seçebilirsiniz - örneğin YouTube için bir klip kaydediyorsanız ve daha sonra yeniden boyutlandırmak için ayrı bir video düzenleyici kullanmak istemiyorsanız idealdir.

Apowersoft sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Debut Video Capture 100

Score: 79%

20
5
4

Debut Video Capture

Debut Video Capture, temel ekran kaydına ek olarak (zaman sınırı veya filigran olmadan) web kameraları ve güvenlik kameraları dahil olmak üzere harici kameralardan da kayıt yapabilir. Hatta düzenli bir programda kayıt yapabilir, bu da bir güvenlik kameralarının ana merkezi haline gelebileceği anlamına gelir. Kişisel kullanım için tamamen ücretsiz olan  program için oldukça barılı sayılabilir.

İndirmek için tıklayın.

Free Cam 100

Score: 74%

18
6
5

Free Cam

Ücretsiz bir program olsada özellikleri ile ücretli programlarla yarışır durumda. Ekran videosu alırken harici kamera ile görüntü aktarabilirsiniz. Ayrıca video düzenleme özelliği de bulunuyor. Sadece video düzenleme ile kalmayan iSpring Free Cam ses düzenleme ve özellikle gürültü azaltma özelliği ile video oyun yayıncılarına kolaylık sağlıyor. Video düzenlemenizden sonra dilerseniz youtube direk program aracılığı ile çektiğiniz videoyu yükleyebilir dilerseniz bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Programı indir.

    Yorum Yapılmamış

    İlk yorumu sen yapmaya ne dersin?