En iyi veri kurtarma yazılımı

By Kenan Gökdemir | Posted in Yazılım | Views
En iyi veri kurtarma yazılımı

Hiç kimse talihsiz veri kaybına karşı güvende değil. İster sabit sürücü çökmesi, ister dosyaların kazara silinmesi, hatta bilgisayarınıza virüs bulaşması durumunda, belgelerinizin, fotoğraflarınızın ve videolarınızın kaybı kalıcı olmayabilir.

Neyse ki, silinen dosyaları kurtarmada uzmanlaşmış yazılımlar var . Çoğu silinen dosyaları bulmak kolay olsa da, veri kurtarma birkaç parametreye bağlıdır ve hiçbir zaman %100 garanti edilemez.Depolama ortamından silinen dosya gerçekte silinmez. Bir dosya sabit sürücüde depolandığında, bulunduğu konum meşgul olarak işaretlenir. Bu dosya "silindiğinde", belgenin bulunduğu saklama alanı boş olarak belirtilir. Dosya, fiziksel olarak, yeni veriler tekrar yazılıncaya kadar depolama ortamında bulunur.Bu nedenle silinen dosyaların bulunduğu depolama alanında çalışmamak dosyaların geri gelme ihtimali arttıracaktır. 


Recuva 100

Score: 98%

41
1
1

Recuva

Recuva, kullanımı kolay arayüzü ile hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar rahatlıkla kullanabilir.  Yazılım, sabit disklerin yanı sıra USB bellekleri ve hafıza kartlarındaki silinen verileri de geri getirebilir.

Recuvayı başlattıktan sonra dilerseniz belirli dosya türlerinde sadece fotoğraflar, videolar, müzik dosyalarını arattırabilirsiniz. Daha sonra hangi sürücüdeki veya klasör altındaki dosyaları geri getirmek istediğiniz sorulur ve dilerseniz bilgisayarınızın tümünde arama imkanınız bulunmakta. İlk tarama ikna edici sonuçlar vermezse, Recuva diskin derin bir taramasını (Derin Tarama) başlatma seçeneği sunar. Bu birkaç saat sürebilir ancak dosyalarınızı kurtarma şansınızı artıracaktır.

Tarama bittikten sonra bir liste halinde silinen dosyalar görülecektir. Yeşil işaretli dosyalar geri getirme için uygunken sarı işaretli dosyalar geri gelme ihtimali bulunan ama net olmayan dosyaları simgeler. Kırmızı işaretli dosyalar ise geri kazanım için uygun olmayan dosyalar için kullanılır. 

Geri yüklemek istediğiniz dosyayı seçtikten sonra kurtarma düğmesini tıkladığınızda dosya artık görünür olacaktır.

Disk Drill 100

Score: 94%

35
2
2

Disk Drill

Mac kullanıcıları tarafından iyi bilinen DiskDrill artık windows için de mevcut. Bu veri kurtarma programının herkesin basit bir şekilde kullanabileceği arayüze sahip.

Hem dahili sürücüleri hem de harici depolama aygıtlarını (USB sürücüler, bellek kartları ve hatta iPod'lar) algılayan DiskDrill , birden fazla kurtarma algoritmasına sahip ve gerektiğinde hızlı tarama ve derin tarama gerçekleştirir. Ve bu sayede kurtarılabilir dosyaları bulur.

Tarama tamamlandıktan sonra, tek yapmanız gereken bir yedekleme dizini seçmek ve ardından dosya kurtarmayı başlatmak için "Kurtar" düğmesine tıklamaktır. Bu programın ücretsiz sürümü 500MB'a kadar veriyi kurtarabilir.

Microsoft File Recovery 100

Score: 91%

31
3
3

Microsoft File Recovery

Microsoft, birkaç aydır kendi veri kurtarma uygulaması olan Microsoft File Recovery'yi sunuyor . Tamamen ücretsizdir, Microsoft Mağazasından indirilebilir, ancak kullanımı kolay değildir.

Microsoft File Recovery'nin grafik arayüzü yoktur.Uygulama tamamen komut satırlarında çalışır. Herhangi bir depolama ortamından (sabit sürücü, SSD, USB sürücü, hafıza kartı vb.) Yanlışlıkla silinen verileri kurtarmanıza olanak tanır.

Yardımcı program NTFS, FAT, ExFAT ve ReFS dosya sistemlerini destekler . Varsayılan (yakın zamanda silinen verileri kurtarmak için) ve Bozuk veya hasarlı depolama aygıtları için daha derinlemesine bir arama yapar.

PC Inspector File Recovery 100

Score: 86%

26
4
4

PC Inspector File Recovery

Hem NTFS hem de FAT12 / 16/32 dosya sistemlerinde çalışabilen PC Inspector File Recovery , silinmiş verilerinizi sabit sürücülerden, USB sürücülerden, hafıza kartlarından kurtarabilir.

Program, önyüklemesi  zarar görmüş veya silinmiş  disklerinizin bölümlerini otomatik olarak algılar. Dosyalarınızı kurtarmanın yanı sıra, PC Inspector File Recovery belgelerinizin çeşitli zaman bilgilerini de geri yükler. Araç, yerel olarak disklerdeki verilerin yanı sıra ağ depolama ortamındaki verilerin kurtarılmasına izin verir.

UndeleteMyFiles Pro 100

Score: 85%

24
4
5

UndeleteMyFiles Pro

UndeleteMyFiles Pro , isminde pro olmasına rağmen tamamen ücretsiz bir yazılımdır. Dosya Kurtarma'ya tıkladıktan sonra silinen verileri kurtarmak istediğiniz birimi (sabit sürücü, usb anahtarı vb.)  Seçtikten sonra UndeleteMyFiles Pro hızlı bir tarama yapar.

Tarama tamamlandıktan sonra, bulunan ve alınabilecek belgelerin sayısını gösteren bir açılır pencere görünecektir. Erişmek için tek yapmanız gereken sol sütundaki birimi seçmek, ardından Kurtar'a tıklayarak kurtarabileceğiniz dosyaları seçmek ve son olarak bir hedef dizin seçmek. Kısaca basit ve verimli bir çalışması bulunuyor.

Puran File Recovery 100

Score: 79%

20
5
6

Puran File Recovery

Puran File Recovery ise bir sabit sürücüde veya harici bir depolama aygıtında (USB sürücüler, hafıza kartları vb.) FAT12 / 16/32 ve NTFS formatlarında kurtarılabilecek durum da olan tüm dosyaları bulmak için derinlemesine bir arama gerçekleştirebilir. .

Kullanımı çok kolay olan Puran File Recovery sizden yalnızca dosyaların silindiği depolama ortamını seçmenizi ve ardından gerçekleştirilecek arama türünü seçmenizi ister. İlk hızlı taramayı gerçekleştirdikten sonra, araç, kurtarılabilir olarak bulunan öğeleri görüntüler.

Daha fazla öğe öge bulmak için uygun kutuyu işaretleyerek derinlemesine taramayı yeniden başlatmak mümkün.  Derinlemesine tarama diğer dosya kurtarma programlarında olduğu gibi Puran File Recovery 'de de daha uzun sürmektedir.

Kurtarma işlemi, kaydedilecek öğeleri seçip ardından Kurtar düğmesine tıklayarak çok kolay bir şekilde gerçekleştirilir.

Glary Undelete 100

Score: 77%

18
5
7

Glary Undelete

Çoğu dosya sistemiyle (NTFS + EFS, FAT, NTFS) uyumlu olan  Glary Undelete, silinmiş dosyalarınızın yanı sıra bir USB sürücüye veya hafıza kartı olarak bir sabit diskte kurtarabilir.

Program ile sıkıştırılmış dosyaların (rar, zip vs.) geri kurtarılmasının yanında, parçalanmış dosyaların kurtalılması ve hatta şifreli dosyaların kurtarılma seçeneği de mevcut. . Tarama başladığında, kurtarılabilir verilerin listesi doğrudan yazılımın ana penceresinde görüntülenir. Arama sonuçları ada, tarihe, boyuta vb. Göre filtrelenebilir. en önemli belgelerinizi daha kolay bulmanıza yardımcı olmak için.

Ardından, kurtarılacak dosyaları seçin ve ardından dosya kurtarma işlemini başlatacak olan Kurtar düğmesine tıklayarak kurtarma işlemi tamamlanmış olur.

RecoveRX 100

Score: 76%

17
5
8

RecoveRX

Veri kurtarmayı bir depolama cihazı üreticisinden daha iyi kim yapabilir? Transcend bunu , öncelikle genel kullanım için tasarlanmış, kullanımı kolay bir kurtarma yazılımı olan RecoveRX  programıyla veri kurtarma işlemini basit ara yüzü ile yapmakta.

Sabit sürücüler, SSD'ler, hafıza kartları ve diğer USB sürücülerle uyumlu olan RecoveRX , her tür dosya formatını kurtarabilir: (resimler, videolar, belgeler vb.) En büyük avantajı, işlemin farklı aşamalarında size rehberlik eden gerçek bir kurtarma sihirbazını içeren sezgisel bir arayüzünün bulunması. Aslında, RecoveRX açıldıktan sonra, silinen dosyaları arayabileceği  cihazların listesini gösterir.  Bir sonraki adım da ise hangi dosya türü için önce arama yapacağınız uzantıları seçmenizi ister.

RecoveRX tarafından kurtarılan tüm öğeler , Kurtarılmış Dosyalar adlı bir dizinde PC'nizin sistem sürücüsünün kök dizinine otomatik olarak yedeklenir. Bununla birlikte, sistem diskinin üzerine yazmaktan ve silinen dosyaları kurtarma şansınızı ortadan kaldırma riskinden kaçınmak için sistem diskinden farklı bir dizin veya yedekleme aygıtı seçmeyi unutmayın.

Wise Data Recovery 100

Score: 74%

15
5
9

Wise Data Recovery

Wise Data Recovery  programı , hem PC sabit diskinizden hem de USB sürücüler, hafıza kartları ve diğer harici sabit sürücüler gibi harici depolama aygıtlarından verileri kurtarabilir.

Mükemmel sezgisel arayüzü sayesinde kullanımı çok kolay olan Wise Data Recovery , her tür dosya üzerinde çalışır. Böylece ilgili ortamın analizini başlattıktan sonra belgelerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı çok kolay bir şekilde kurtarabilirsiniz.

Undelete 360 100

Score: 59%

11
7
10

Undelete 360

Verilerinizin kurtarılacağı depolama ortamını seçtikten sonra Undelete 360 dosyalarınızı bulmak için derinlemesine bir tarama başlatır.

USB anahtarları ve hafıza kartlarının yanı sıra sabit disklerle de çalışan program, NTFS, NTFS5, FAT12, FAT16 ve FAT32 olarak formatlanmış dosya sistemlerini desteklemektedir.

Her tür dosyayı kurtarabilen Undelete 360 , kurtarılabilir öğeleri dosya adını, durumunu, boyutunu ve oluşturulma tarihini gösteren bir listede görüntüler. Doğru öğeleri aldığınızdan emin olmak için program, dosyayı önizleyebileceğiniz bir önizleme penceresi gösterir. Dosyaların kurtarılması için istediğiniz dosyaları seçilerek ve ardından Kurtar düğmesine tıklanarak çok basit bir şekilde yapılır.

 • Mücahit (visitor)
  2020-11-06

  0
  Telefondan silinen fotoğrafları geri getirmem için ne önerirsiniz?
  • Blaksky
   2020-11-16

   Recuva'yı bilgisayara indirip kurun telefonu harici disk şeklinde bilgisayara bağlayın. Recuva da disk olarak telefonu diskini seçin (bilgisayara göre değişir f h gibi klasör olarak görecektir.) Recuva'dan derinlemesine tarama yapın.

 • pot (visitor)
  2021-01-27

  0

  Kullanım kolaylığı ve işlevsellik olarak Recuva en iyisi.