En İyi Laptop Markaları

By newkon | Posted in Alışveriş | Views
En İyi Laptop Markaları

Dizüstü bilgisayarlar on yıllardır hayatımızda. İlk başta hacimleri ve ağırlıkları yüksek olsa da yanımızda taşımaya bugünkü kadar uygun olmasa da yine de tercih nedeniydi. Zamanla teknoloji gelişti ve dizüstü bilgisayarlar çok hafif ve ince hale geldi. Ayrıca ilk çıktığı yıllarda dolar bazında bakılacak olursa fiyatlarında ciddi bir düşüş olduğunu da söylemek mümkün.

Bir dizüstü bilgisayara baktığınızda gözünüze çarpan ilk şey, üreticisinin logosu. Peki marka ile en iyi laptop markası ile ilgisi var mı önemli olan özellikleri değil mi? Aslında doğru bir soru işlemci, ram, ekran kartı gibi özellikleri laptopun temel kapasitesi hakkında önemli olsa da bu parçaların bir biriyle uyumu da önemlidir. Marka'nın ayrıca bir itibarı varıdr ve laptop'un gövdesin den klavyesine, ekranından şarj girişine kadar bunlar markaların ürettiği ürünün kalitesini ortaya koyamaktadır.


Apple Laptop 100

Score: 96%

53
2
1

Apple Laptop

Apple dizüstü bilgisayarları tüm mobil bilgisayar markaları içinde saygı duyulan bir yeri bulunuyor. Tasırımnın ilgi çekici olması, işlevsellğinin ve performan yüksek olması Apple markasını tercih etmenin temel nedenleri olarak görünüyor.

Fakat özellikle fiyatı'nın rakiplerine göre daha yüksek olması ve laptopu performansını artırmak için farklı donanımlar kullanmak isterseniz bunu yapmanın mümkün olmaması (Bu, Apple'ın eski teknolojiyi modernize etmenin mantıklı olmadığı felsefesinden kaynaklanıyor.) dez avantajları.

DELL Laptop 100

Score: 93%

44
3
2

DELL Laptop

DELL piyasadaki en çok ürün çeşitliği olan markaların başında gelir. Çok düşük fiyatlı sadece multimedya cihazlarını Dell markasıyla görmek mümkünken gelişmiş özelliklere sahip render alma işleri için biçilmiş kaftan olan cihazları da aynı marka altında görebilirsiniz.  

Dell laptop'ları genel olarak ofislerde çok tercih edilir bunun en büyük nedeni çevre koşullarından diğer markalara göre daha az etkilenmesidir. Özellikle tozlu bir ortamda kullanılan laptoplar kısa sürede işlevlerini kaybederken Dell markalı laptoplar uzun süre sorunsuz çalışma sağlayabilir.

Huawei Laptop 100

Score: 88%

38
5
3

Huawei Laptop

Huawei, sadece şık tasarımı değil, aynı zamanda yüksek performans ve kalitesi ile de dikkat çeken ultrabookları ile Apple'ı gelişmekte olan ülkelerdeki pazar payını önemli bir ölçüde almış durumda.

HP Laptop 100

Score: 86%

32
5
4

HP Laptop

Hp'nin laptoplarda ürün yelpazesi oldukça geniştir. Hp sadece evde basit araçlar çalıştırmak için modelleri bulunurken profesyonel kullanım için modelleride mevcut.

Genel olarak ev ve iş yeri için odaklanılmış ürünlere odaklanan Hp oyun bilgisayarları konusunda son bir kaç yıldır ürün çıkarmaktadır. HP marka laptopların özellikle klavyelerinin rahat kullanımlı olması ile bilinir

MSI Laptop 100

Score: 84%

28
5
5

MSI Laptop

MSI oyun üzerine odaklanan tek şirkettir. Şu anda bilinen en iyi oyun dizüstü bilgisayalarının tümü MSI tarafından üretilmiştir. Ayırca  sanal gerçeklik veya göz hareketlerini kullanarak cihaz kontrolünü destekleyen özel çözümler ve modeller üretmektedir. Ve neredeyse ürettiği her laptopta Full HD veya 4K ekranlar, güçlü işlemciler, büyük miktarda RAM ve güçlü ekran kartları bulunur.  Çoğu MSI oyun dizüstü bilgisayarı, birçok masaüstünün performansıyla rekabet edebilir durumda.

Xiaomi Laptop 100

Score: 82%

24
5
6

Xiaomi Laptop

Xiaomi, şimdiden dünya çapında birçok sadık hayran sahip. Gerek cep telefonunda gerekse laptop ürünlerinde özellikle Apple'nin yolundan gittiği söylenir. Geçmişi çok eski olmasa da hızla büyüyen bir Çin markasıdır.

 Xiaomi laptopların şık tasarımları ve yeni donanımlara uygun olması en dikkat çeken özelliği. Her yıl yeni ürünlerinin kalitesini artırırken bu kalitenin artması müşteri yorumlarına da olumlu yönde yansımakta. En çok ilgi gören laptopu Xiaomi Mi Notebook Pro'dur.

 

ASUS Laptop 100

Score: 80%

21
5
7

ASUS Laptop

Asus cihazlarının en belirgin avantajı tasarımınlarının diğer markalardan ayrılmadır. Kendine has bir stili olan laptoplar Apple'den sonra en iyi görünüme sahip olduğu söylenir. Yine bu ASUS da diğer markalar gibi bir çok kesime hitap etmektedir.

Lenovo Laptop 100

Score: 68%

16
7
8

Lenovo Laptop

Dizüstü bilgisayar üreticisi olan Lenovo Çin merkezli bir şirkettir. Özellikle ev kullanıcıları için laptop geliştiren firma kaliteli ve güvenilir laptopları daha uygun fiyata sunması ile tanınır. Çok ağır oyunlarda sorun yarattığı söylensede fiyat ve performans açısından oldukça mantıklı görünüyor.

Acer Laptop 100

Score: 67%

15
7
9

Acer Laptop

Acer, uzun süredir çeşitli dizüstü bilgisayarlar üretiyor. Bununla birlikte, asıl odak noktası küçük boyutlu ve ince modellerdir Bu alanda Acer, taşınabilir bilgisayar alıcıları arasında yüksek popülerlik elde etti. Aynı zamanda, şirketin mühendisleri, hem geleneksel bileşenleri hem de son derece verimli bileşenleri, cihazı bir iş istasyonu olarak kullanmaya izin veren kompakt bir kasaya sığdırmayı başarıyor. Ayrıca bunların arasında, dünyanın en ince ultrabook'u olarak konumlandırılan, kasa kalınlığı 10 mm'den az olan bir model var.

 • Mısır Kafa
  2020-12-31

  0

  4500-6000 TL Fiyat Aralığındaki En uygun 5 Laptop
  Koronavirüs nedeniyle neredeyse tüm işlerimizi online yapar hale geldik. Tabii ki bu değişim beraberinde teknolojik aletler için aşırı talebe de neden oldu. Hem doların artması hem de taleplerdeki artış laptop fiyatlarında hızlı bir yükselişe sebebiyet verdi. Bundan dolayı da orta halli insanlar uygun fiyata laptop bulmakta zorlanıyorlar.
  Dell Vostro 3501
  Dell laptop piyasasındaki en eski oyunculardan biri. Son zamanlarda çok güzel işler yapmasalar da bazı laptopları hem uygun fiyattan satışa sunuluyor, hem de güzel kalitede cihazlar yapıyorlar. Dell vostro 3501 de o cihazlardan birisi. İşlemci tarafında i3 10. Nesil işlemciyle gelen Dell Vostro 4 GB’lık bir ram kapasitesine sahip. Depolama tarafında ise 256 GB büyüklüğünde bir SSD ile gelmesi sevinidirici. Bu cihaz özelliklerinden de anlaşılacağı üzere bir oyun cihazı değil. Ayrıca çok işlemci ve ekran kartı gerektiren işler için de uygun değil. Ama günlük işlerde ve office programları anlamında problem oluşturmayacaktır. Cihaz freedos olarak geliyor. Şuanda piyasa fiyatı ise 4600 TL ile 5000 TL civarlarında seyrediyor.
  HP Laptop 14S-FQ0014NT
  Hp laptopları piyasadaki en güçlü ve beğenilen laptoplar arasında yer alıyor. HP’nin bu modeli ise daha çok giriş seviyesi laptoplar kategorisinde. Diğer pek çok markanın aksine bu modelde AMD Ryzen 3 3250u işlemcisi kullanılmış. Bu işlemci hız değerlerinde intel i3 işllemcilerden daha iyi sonuçlar alıyor. Hem daha iyi sonuçlar alması hem de daha ucuz olması onu tercih edilir yapıyor. Ram tarafında 4 GB standart bir Ram kapasitesi ile geliyor. SSD tarafında ise 128 GB boyutunda yetersiz diyebileceğimiz bir depolama alanı sunuyor. Bu yönü biraz da eksi gibi duruyor. Ama genele bakıldığında iyi ve alınabilir bir cihaz olduğu söylenebilir. Ekran oranı olarak 14 inçlik bir boyuta sahip. Alınabilirlik derecesini ucuz fiyatıyla sağlıyor diyebiliriz. 4600 ile 5000 TL bandında bu laptopu bulmak mümkün.
  HP 15-DA2074NT
  Tekrardan bir HP laptop ile devam ediyoruz. Bu seferki laptop daha iyi özelliklere ve sağlamlığa sahip. İ5 10. Nesil işlemciyle gelen bu modelde 8GB Ram kapasitesi olduğunu görmekteyiz. Bu işlemci ve ram kapasitesi mutlu edici özellikler. Bu özellikteki bir laptop oyun için alınmamalı ama yine de piyasadaki ortalama oyunları rahatlıkla açacaktır. Piyasada bulunan modelleri genelde freeDos işletim sistemi ile geliyor. Hafıza olarak ise 256 GB büyüklüğünde bir SSD ile gelmesi de mutluluk verici. Bu büyüklükteki bir hafıza pek çok ortalama kullanıcı için yeterli olacaktır. Ayrıca ekran boyutunun da 15.6 inç olduğunu söylemeliyiz. Bu model piyasada 6000 TL bandından satışa sunuluyor. Sitelerde indirimler takip edilirse güzel bir inidirimle beraber alınabilecek cihazlardan birisi.
  ACER SWIFT 3 SF314-42
  Acer laptopları piyasadaki en hafif ve şık cihazlardan bazılarını oluşturuyorlar. Acer’in bu modeli pek çok güzel özellik ile gelmekte. İşlemci tarafında AMD Ryzen 5 4500u gibi oldukça güçlü bir işlemciyle geliyor. Bu işlemci gerçekten güzel işler yapabiliyor. oyun bilgisayarı olarak dizayn edilmemiş olmasına rağmen piyasadaki pek çok oyunu iyi ayarlardan oynatabiliyor. Ram tarafında ise artık iyice standartlaşmış bir tercih olan 8GB seçeneğiyle geliyor. Bu cihaz gerçekten çok hafif ve pek çok premium özelliğe sahip bir cihaz. Bu seviyedeki laptoplarda bulunmayan pek çok özellik bu laptopta görülebiliyor. Örneğin, backlit klavye dediğimiz ışıklı klavye ile geliyor. Ayrıca cihazda bir de parmak okuyucu bulunuyor. Artı olarak genelde daha yüksek laptoplarda gördüğümüz bir özellik olan IPS ekran özelliğiyle gelmesi de bu modeli bir numaralı tercih yapıyor. Piyasada bu modelin fiyatları çok volatil. Ama yine de 5000 ile 6000 TL arasında bulunursa kaçırılmaması gereken bir cihaz.
  Lenovo V15-ADA
  Listemizdeki en son öneri de Lenovo’dan geliyor. Lenovo şu sıralar laptop pazarının lideri durumda. Pek çok internet sitesinde de satılan cihazların çoğunluğunun Lenovo marka olduğunu görüyoruz. Burada Lenovo’nun en büyük artısı çok fazla modele sahip olmaları. Bu modelde ise AMD Ryzen 3500u işlemci ile karşılaşıyoruz. En iyisi olmasa da piyasada bu seviyelerde alınabilecek en iyi işlemcilerden birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Artı olarak da standart 8GB ram miktarını da görmekteyiz. SSD tarafında ise 256 GB ile yine çok standartlaşmış bir büyüklüğü görüyoruz. Lenovo klavye tarafında her zaman en iyilerden biri olduğunu kanıtlamıştır. Bu cihazda da kaliteli bir klavye gördüğümüzü söyleyebiliriz. Genel olarak böylesine ekstrem bir piyasada alınabilecek en iyi cihazlardan birisi olduğu söylenebilir. Piyasa çok volatil olduğu için 4900 TL ile 6000 TL bandında bulunabiliyor.